Ryzen 2400G Mavi Ekran Hatası

volg29

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Merhaba öncelikle
Bir bilgisayar topladık Ryzen 2400 g işlemcisini kullanarak bilgisayarda bir sorun var win 10 yüklü mavi ekran hatta düşüyor belli olmuyor hiç oyunlarda acıyoruz yarısına felan gelince oyundan atıyor ve tüm oyunlarda aynı yardımcı olursanız sevinirim.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
RE: Ryzen

Sisteme nasıl format attınız? Sürücüleriniz güncel mi, düzgün mü kurulular? RAM 'lerinizi düzgün taktınız mı? Oturmamış olabilirler. Aynı şekilde Ekran Kartı 'da ve Kablolarınız onlar doğru takılımı. Ekran kartı kabloları HDD kabloları CPU ve Anakart kabloları vs. gibi.

KS

volg29

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
RE: Ryzen

ugur.gozaydin' Alıntı:
Sisteme nasıl format attınız? Sürücüleriniz güncel mi, düzgün mü kurulular? RAM 'lerinizi düzgün taktınız mı? Oturmamış olabilirler. Aynı şekilde Ekran Kartı 'da ve Kablolarınız onlar doğru takılımı. Ekran kartı kabloları HDD kabloları CPU ve Anakart kabloları vs. gibi.

Cevap verdiğin için teşekkür ederim.
Anakart Asus B350M-A Prime  budur.
sistemde ekran kartı yok.2 defa format atım 1. foram win 10 pro sürümü aynı hatayı aldık 2.defa win 10 home sürümü driver boostter la taradım güncel driverlara.soketlerde kontrol etim bir sorun gözükmüyor.

OceanLaB' Alıntı:
Sistemde RAM olarak hangi kitleri kullanıyorsunuz? 8 GB tek kit mi, yoksa 4+4 Dual Channel mı?

Cevap verdiğiniz için teşekkürler sistemde 8x8 ram var. 16 GB 
Asus b350m prime anakart modeli.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
RAM kitleriniz AMD ile uyumlu olmayabilir. Anakartınızın sitesinde BIOS update varmı bakarmısınız, RAM 'lerinizde AMD için uyum sorunu var gibi geldi bana.

En son BIOS sürümünü " Sürüm 3803 2018/01/26 " bu sizdeki ile kontrol edin aynımı değilmi?

KS

volg29

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
Sendeki RAM kiti AMD uyum listesinde yok anakartının BIOS update 'ini kontrol et ve son sürümü uygula. RAM uyum listesine sende Bu linkten bakabilirsin.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri