Ryzen 2400G Takılma ve Kasılmalar

emre44557

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Ryzen5 2400g 
Msi A320 Pro VD/H. Anakart
4*2 2800 MHZ ram
1 tb harddisk  Pc özellikleri bu. 

GTA 5 de 60-70 fps almama rağmen 5-10 dk kasmadan oynuyorum ama sonra oyunda kasmalar, takılmalar oluyor acaba neden pcyi 2 hafta önce aldım hiçbirseyinde sıkıntı yok.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
RE: iŞLEMCİ

RAM miktarınız ile alakalı. Oyunlarda oyunu oynadıkça RAM kullanımı miktarı artış gösterir belli bir seviyede durur. 8 GB RAM 'iniz var oyunun maksimum kullanımı bu söylediğiniz sürede gerçekleşiyor zaten ve 7-8 GB civarı oluyor yeterli RAM 'iniz olmadığı için oyun ve sisteme gereken tüm RAM karşılanamıyor buda takılmalar ve FPS düşüşü yaratır.

KS

emre44557

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0

Enes Değirmenci' Alıntı:
Isınmadan kaynaklı olabilir,ısıları kontrol ettin mi ?

Açıkçası ısının nasıl kontrol edildigini bilmiyorum ::) yardımcı olursanız sevinirim

ugur.gozaydin' Alıntı:
RAM miktarınız ile alakalı. Oyunlarda oyunu oynadıkça RAM kullanımı miktarı artış gösterir belli bir seviyede durur. 8 GB RAM 'iniz var oyunun maksimum kullanımı bu söylediğiniz sürede gerçekleşiyor zaten ve 7-8 GB civarı oluyor yeterli RAM 'iniz olmadığı için oyun ve sisteme gereken tüm RAM karşılanamıyor buda takılmalar ve FPS düşüşü yaratır.

Peki ayarlardan yapabilecegim birseyler var mı acaba ram kullanım miktarını azaltmak için, çünkü bazı videolar izliyorum adamın benim pcyle aynı ozellikleri var ama gram kasma olmuyor.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139

Oyun ayarlarından yapabilirsiniz. Öncelikle FPS artışını ve RAM miktarını GTA için dengelemenin ilk yolu DX11 yerine DX10 yapın sonrasında ayarlarınız hangi ayarlarda bilmiyorum ama Doku kaplamaları ayarı Texture Quality ayarı "Quality" seçeneği olan her ayar RAM miktarını kullanan ayardır. RAM 'a olan yükü azaltmak bu seçeneği düşürmekten geçer. Eğer zaten en düşükte ise Distance ve Density ayarlarını düşürün buda aynı etkiyi yapar.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri