Ryzen 3 2200g hazır sistem.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Hamdi Kocabıyık

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Öncelikle Merhabalar. Umarım konuyu doğru yere açmışımdır. Geçenlerde hazır olarak satın aldığım Ryzen 3 2200g işlemcili bilgisayarım ile yaklaşık 2 hafta kadar sorunsuz olarak oyun oynuyordum. Ancak bana bios güncellemesi ve bellek frekansı ayarlamamı söylediler. Her şeyi doğru ve eksiksiz yaptım. Daha sonra tekrar oyunları açmaya çalıştığımda hatalarla karşılaştım. Örnek olarak PUBG ye girmeye çalışırken dx11 level 10... hatası veriyor ve oyun açılmıyor. Rainbow Six siege açıyorum ve 5 fps yukarısına çıkamıyor. Daha önce amd nin ekran kartı driver'ını kurmuştum ve masaüstüne sağ tıkladığımda radeon settings geliyordu ancak şuan o da olmuyor. Hatanın tam olarak ne olduğunu çözemedim. Ya vega 8 grafik kartını görmüyor ya da yapmam gereken başka şeyler var. Eğer bilgisi olan varsa lütfen yardımcı olsun. Şimdiden teşekkürler.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,135
Öncelikle BIOS sürümünüzü yükseltirken nasıl bir yol izledin? Bellek kitiniz nedir ve frenkansınızı hangi değere ve manuel mi yoksa XMP ilemi ayarladınız. Son olarak sürücülerinizin son sürümlerinimi kullanıyosunuz ve eğer son sürümler ise kaldırıp tekrar kurmayı denediniz mi?

KS

Hamdi Kocabıyık

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Cevabınız için çok teşekkürler. Ama az önce çözümü buldum ve uyguladım. Vega 8 grafik kartı olduğu için AMD autodetect uygulamasında gözükmüyordu. Asus'un destek sitesinden anakart modelimi girerek oradan grafik kartı güncellemesini buldum ve indirdim. Sorun böylece çözüldü. Tekrar çok teşekkür ederim.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri