Ryzen 3 3300X ısı sorunu!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

itzs8

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Selamlar dostlar, hayırlı ramazanlar. Perşembe günü itopya'dan sipariş ettiğim hazır sistem (Ryzen 3 3300X/GIGABYTE GeForce RTX 2060 D6 6GB/16GB DDR4/500GB M.2 SSD) bugün elime ulaştı. Fakat işlemci çok çok ısınıyor. Boşta bile 55-65 arasında geziyor. Biosu güncelledim. Anakarttan xmp açıp ramleri 3200 mhz'ye çektim. AMD Core Performans Boost'u kapattım. Ne yapmalıyım sizce? İşlemci fanını çıkarıp tekrar takmak istesem de cesaret edemedim çünkü fazla bir tecrübem yok. Bu kadar olması normal değil sanırsam. FPS'de hiçbir sorun yok, drop vs. hiçbir şey yok ama endişenleniyorum. Şimdiden teşekkürler.
İşlemci fanı: Xigmatek EN42296 APACHE PLUS 12cm Renkli CPU Fan

FIFA22-NBA2K22-VALORANT testleri fotoğraflardaki gibi.

KS

itzs8

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
RE: Cvp: Ryzen 3 3300X ısı sorunu!

ugur.gozaydin' Alıntı:
Kasanız nedir? Ayrıca işlemci soğutucusu stok soğutucu mu?

Kasa: Corsair Delta RGB
İşlemci Soğutucu: Xigmatek EN42296 APACHE PLUS 12cm Renkli CPU Fan

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
Cvp: Ryzen 3 3300X ısı sorunu!

%99 soğutucu kaynaklı sıkıntınız var gibi duruyor. Kule tipi F/P oranı yüksek bir soğutucu alın derim. 80 derece sıkıntılı bir rakam değil ama bu soğutucuyla bu durum böyle tabi.

Ayrıca eğer kontrol etmediyseniz bu soğutucu ile işlemciye bir Undervolt denemesi yapabilirsiniz. Yani anakartın verdiği otomatik voltajı sabit voltaja çevirip işlemcinin minimuda performanstan kayıp vermediği voltajı deneme yanılmayla bulmaktan bahsediyorum.

KS

itzs8

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
RE: Cvp: Ryzen 3 3300X ısı sorunu!

ugur.gozaydin' Alıntı:
%99 soğutucu kaynaklı sıkıntınız var gibi duruyor. Kule tipi F/P oranı yüksek bir soğutucu alın derim. 80 derece sıkıntılı bir rakam değil ama bu soğutucuyla bu durum böyle tabi.

Ayrıca eğer kontrol etmediyseniz bu soğutucu ile işlemciye bir Undervolt denemesi yapabilirsiniz. Yani anakartın verdiği otomatik voltajı sabit voltaja çevirip işlemcinin minimuda performanstan kayıp vermediği voltajı deneme yanılmayla bulmaktan bahsediyorum.

Öneriniz var mıdır acaba?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Geri