Ryzen 5 2600 Overclock

prokaan78

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
6
Merhabalar.Ryzen 5 2600 işlemciye *güvenli* bir şekilde overclock yapmak istiyorum sanırsam 3.9 ghz ya kadar çıkabiliyordu ve stoğu 3.4 ghz.
Oc Genie 4 ümü kullanmalıyım yoksa elle de yüksek performans alabilirmiyim ?

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
prokaan78' Alıntı:
Merhabalar.Ryzen 5 2600 işlemciye *güvenli* bir şekilde overclock yapmak istiyorum sanırsam 3.9 ghz ya kadar çıkabiliyordu ve stoğu 3.4 ghz.
Oc Genie 4 ümü kullanmalıyım yoksa elle de yüksek performans alabilirmiyim ?

Manuel O.C. yaparsanız çok daha fazla performans alabilirsiniz ancak soğutucu eğer Stok fan ise fazla çıkmayın veya hiç O.C. yapmayın sebebi sıcaklık çok artar ve fan sesi artar ayrıca fan yetersiz kalırsa ki kalacaktır buda ani işlemci frekansı düşüşüne sebep olur. Eğer soğutucunuz minimum 120mm çift fan bir soğutucu ise Voltaj ve Frekans ile kolay ve basit O.C. yapabilirsiniz.

KS

prokaan78

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
6
stok soğutu var oc genie 4 yeterlimidir ? amd kendi koyduğuna göre sanırım zorlamıyor sistemi

kasa aşağıda sese fazla takmıyorum çünkü kasanın 4 fanının sesi fazla zaten

msi command centerdan oc genie 4 ü açtıgımda 3.85 ghza çıkıyor işlemci

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
prokaan78' Alıntı:
stok soğutu var oc genie 4 yeterlimidir ? amd kendi koyduğuna göre sanırım zorlamıyor sistemi

kasa aşağıda sese fazla takmıyorum çünkü kasanın 4 fanının sesi fazla zaten

msi command centerdan oc genie 4 ü açtıgımda 3.85 ghza çıkıyor işlemci

Ben işlemci fanından bahsettim kasada ki fanlardan değil, işlemci fanı stok olan yetersiz O.C. için sıcaklığa bağlı olarak O.C. yapamazsınız sınırınız var. Bu yüzden zorlamayın ve tadında ufak bir O.C. ile bırakın işlemciye sıcaktan zarar verme ihtimaliniz veya performası arttıracağım diye sıcaktan ani drop yeme ihtimaliniz var.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
prokaan78' Alıntı:
işlemci fanı stok zaten onu oc genie ile oc yaptım

Tamam, O.C. yapın ama stok soğutucu ile maks. 3.9 GHz civarında kalın ki bu bile sıcaklığı 70-75 derecelere çıkartır veya üzerine ve 75 derece üzeri olmasın, sıcaklık çok önemli burada.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri