ryzen 5 5500 + rtx 3060 darboğaz yapar mı

Mrkurtuldu

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
23
selam arkadaşlar yukarıdaki bu ikiliye sahibim ve şöyle bi sorunum çoğu oyunda ekran kartımın % 60 ya da % 70 inin kullanıldığını farkettim ve tam performans alamadığımı gözlemledim bunun için ne yapmalıyım ?

Smashh

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
1080p de darboğaz yapabilir bazı oyunlarda

KS

Mrkurtuldu

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
23
oyunları 2k de oynarsanız sorun ortadan kalkıcaktır.
örnek olarak apex legends da ekran kartımın sadece %72 si kullanılıyor aynı şekilde yeni çıkan warzone 2.0 da
bu durum bana fps kaybettiriyor gibi ve ben fps e takıntılı bi insanım :)

Smashh

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
oyunları 2k ya çekip oynamayı deneyin bir. Yüksek ihtimalle oluşan darboğazlar geçecektir.

Smashh

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
görev yöneticisinden bakıyorsan bu değerlere yanlış gösteriyor olma ihtimali çok yüksek,benim başımada gelmişti çünkü %0 kullanıyodu gpu yu (göre yöneticisine göre). MSİ Afterburner iinidirp ordan kontrol edebilir misin bi

KS

Mrkurtuldu

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
23
görev yöneticisinden bakıyorsan bu değerlere yanlış gösteriyor olma ihtimali çok yüksek,benim başımada gelmişti çünkü %0 kullanıyodu gpu yu (göre yöneticisine göre). MSİ Afterburner iinidirp ordan kontrol edebilir misin bi
testi yapıp geldim 2kda gpu % 70 cpu %60 civaralrında geziyordu

1080 p ye geçtiğim zaman cpu kullanımı artıyo işlemcimi değiştirsem bu sorun çözülür mü ya da oc yapsam

IronMusk

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
1,874
Ya saçma sapan yanlış bilgiler vermeyin. Ne darboğazı bu bileşenler ile 1080p yada 2k da darboğaz imkansız. 2k bu sisteme fazla orası ayrı. Hangi oyunlarda oluyor bu kullanım?

BilgisayarcıGenç

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
1,269
Kullanım değerlerini youtube üzerindeki testlerle karşılaştırır mısın ? Arkaplanda sistemi kullanan program var mı bir bak bakalım.

sercann0011

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
136
Sorunun çözülmüş aynı sistemi kullanıyorum yukarıdaki yorum dikkatimi çekti 1080 p de hiç darboğaz yok

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Geri