Ryzen 5 5600 3.40 Ghz Maximum Gösteriyor

foxic266

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
2 saat oldu pc ye takalı fakat bir gariplik var arkadaşımda da aynı işlemciden var ve maximum olan kısımda 4.1 e kadar oynama yapıyor. İşlemci kendi başına 3.5 ghz iken görev yöneticisinde bu 3.40ghz olarak gözüküyor. Ne yapmam gerekli hiç bir fikrim yok işlemci mi hatalı ben eksik bir şey mi yaptım. lütfen yardım edin

Ekli dosyalar

• Adsız.png
    Adsız.png
    41.5 KB · Görüntüleme: 6

Sahuraka

Moderatör
Moderatör
Tepki
4,147
2 saat oldu pc ye takalı fakat bir gariplik var arkadaşımda da aynı işlemciden var ve maximum olan kısımda 4.1 e kadar oynama yapıyor. İşlemci kendi başına 3.5 ghz iken görev yöneticisinde bu 3.40ghz olarak gözüküyor. Ne yapmam gerekli hiç bir fikrim yok işlemci mi hatalı ben eksik bir şey mi yaptım. lütfen yardım edin
Biostan amd boost u ac

kuru cacık

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
225
Böyle şeyleri kafaya takmayın İşlemci yük durumuna göre frekansını zırt -pırt değiştirir.
İşlemcinizin sağlam ve sorunsuz olduğunu anlamanın tek yolu cinebench testidir. Testte full yükte ,gereken puanı alırsa, bi daha işlemcinizin arkasından bile bakmayınız. Tabi sıcaklıkda önemli. Testte işlemci fazla ız.ınırsa,frekans düşürür. Puan az çıkar .Sağlam işlemci de ,kusurlu gibi görünebilir.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Geri