Çözüldü Ryzen 5 5600 Görüntü Gelmiyor

Halil 16

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
23
oradan degilmiş galiba önce bu adımları izlemeniz gerek gibi
BIOS > Advanced > Windows OS Configuration > Windows 10 WHQL Support kısmını CSM'den UEFI'ye getirin. Ardından değişiklikleri kaydedin.
BIOS'a tekrar girip tekrardan Windows 10 WHQL Support kısmına geldiğinizde Secure Boot ayarına erişim sağlıyor olabilmeniz gerek.

KS

kadir cann

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
5
oradan degilmiş galiba önce bu adımları izlemeniz gerek gibi
BIOS > Advanced > Windows OS Configuration > Windows 10 WHQL Support kısmını CSM'den UEFI'ye getirin. Ardından değişiklikleri kaydedin.
BIOS'a tekrar girip tekrardan Windows 10 WHQL Support kısmına geldiğinizde Secure Boot ayarına erişim sağlıyor olabilmeniz gerek.
Valla hocam uefi modunda sonrası çıkmıyo bende tek tek baktım uefi modunu buldum uefide bide raıd modu var

KS

kadir cann

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
5

bu da yardımcı olabilir
image.jpg

Halil 16

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
23
alttaki seçenekler ney

göremiyorum onları hocam

Onun altında birşey information var sanki onunu altında da ot yazıyor sonda o da muhtemele boot ile ilgili birşey olsa gerek ama giremiyor musunuz onlara ?

KS

kadir cann

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
5

Halil 16

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
23
secure boot işte orda

tamam onu şimdi disabled yapalım bir de öyle deneyelim

Halil 16

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
23
Ama devamı da varmış securuty ye gelip bir de oadaki seçenekleri deneeyebiliriz

Trusted computing sonra securuty devices support enebled. Ama format diskini boot ekranında görmediğinde securuty boot u kapatmanın işe yarayabildiğini biliyorum. Buna dayanark işe yarayabileceğini düşünmüştüm yine de zaten kapalı olması ilginç geldi. Bir de bu yöntemi deneyelim belki açık olması bir işe yarar.

Son düzenleme:
KS

kadir cann

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
5

Trusted computing sonra securuty devices support enebled. Ama format diskini boot ekranında görmediğinde securuty boot u kapatmanın işe yarayabildiğini biliyorum. Buna dayanark işe yarayabileceğini düşünmüştüm yine de zaten kapalı olması ilginç geldi. Bir de bu yöntemi deneyelim belki açık olması bir işe yarar.
image.jpg

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Geri