Soru Ryzen 5 5600 Için Gamepower Skadi 120 Mi 240 Mı?

ibram83

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
İncehesap üzerinde satılan "Taurus" adlı sistemi almayı düşünüyorum.
İşlemci için "AMD Ryzen 5 5600" seçtim. Sıvı soğutma almak istiyorum. Bütçem çok yüksek değil, R5 5600 için Gamepower Skadi 120 mi daha iyi olur 240 mı? Cevaplarınızı bekliyorum, teşekkürler.

Son düzenleme:

Fenomend

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
517
İncehesap üzerinde satılan "Taurus" adlı sistemi almayı düşünüyorum.
İşlemci için "AMD Ryzen 5 5600" seçtim. Sıvı soğutma almak istiyorum. Bütçem çok yüksek değil, R5 5600 için Gamepower Skadi 120 mi daha iyi olur 240 mı? Cevaplarınızı bekliyorum, teşekkürler.
Merhaba 120 olarak ne alırsanız alın, hava soğutucu kadar etkisi olmayabilir, 240 almalısınız işinizi görecektir ama gamepower dan emin değilim.

KS

ibram83

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Merhaba 120 olarak ne alırsanız alın, hava soğutucu kadar etkisi olmayabilir, 240 almalısınız işinizi görecektir ama gamepower dan emin değilim.
Bütçem çok yüksek olmadığı için Gamepower almayı düşünüyorum. Yardımınız için çok teşekkür ederim.

Wilfred Zaha

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
514
gamepower almanızı önermem hocam güzel bir marka değil sıvı soğutmalar ıkötü

Fenomend

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
517
Bana çok pahalı olmayacak şekilde 240'lık sıvı soğutma önerebilir misiniz?
Merhaba bu ürünler iyi fiyat olarakta iyi şimdilik.

1)
2)

Size önerim kasanızın ölçüsünü anakartınız veya ramlarınızın ölçüsünü alıp, kasaya sığıyor mu ramlara denk geliyor mu kontrol ederek alabilirsiniz . İki ürün de f/p ürün bende beyaz olanın : ID-COOLING FrostFlow 240 XT SNOW olan modeli var memnunum :)

Laws

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
135
Merhaba bu ürünler iyi fiyat olarakta iyi şimdilik.

1)
2)

Size önerim kasanızın ölçüsünü anakartınız veya ramlarınızın ölçüsünü alıp, kasaya sığıyor mu ramlara denk geliyor mu kontrol ederek alabilirsiniz . İki ürün de f/p ürün bende beyaz olanın : ID-COOLING FrostFlow 240 XT SNOW olan modeli var memnunum :)
Max kaç derece görüyor hocam birde islemciniz neydi

Fenomend

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
517
Max kaç derece görüyor hocam birde islemciniz neydi
Bende ki Xt modeli ama pek bir fark olacağını zannetmemekle birlikte şu an boşta 35 derece hiakyeli oyunlarda 45-55 maksimum olur diyorum oda uzun zamandır oyun oynamadığım için kesin rakam veremiyorum ama geçmez iyi bir termal macunla hatta bir ara forumda stoklu sponsor ürün olarak siyahı verilmiş içinde iyi bir macun hediyesiyle teslim edilmişti.

Laws

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
135
Bende ki Xt modeli ama pek bir fark olacağını zannetmemekle birlikte şu an boşta 35 derece hiakyeli oyunlarda 45-55 maksimum olur diyorum oda uzun zamandır oyun oynamadığım için kesin rakam veremiyorum ama geçmez iyi bir termal macunla hatta bir ara forumda stoklu sponsor ürün olarak siyahı verilmiş içinde iyi bir macun hediyesiyle teslim edilmişti.
iyimiş hocam bende arctic duo34 aldım 1.8k gibi birşeydi yük altında max 75 görüyor

Fenomend

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
517
iyimiş hocam bende arctic duo34 aldım 1.8k gibi birşeydi yük altında max 75 görüyor
Hava soğutma konusunda güzel bir ürün, sizin kaliteli bir macunu doğru bir şekilde kullanarak, o sıcaklıklara çıkmamanız gerek gerçi kasanız, hava sirkülasyonu, fan sayısı filanda devreye giriyor.

Laws

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
135
Hava soğutma konusunda güzel bir ürün, sizin kaliteli bir macunu doğru bir şekilde kullanarak, o sıcaklıklara çıkmamanız gerek gerçi kasanız, hava sirkülasyonu, fan sayısı filanda devreye giriyor.
kutunun içinden çıkan macunu kullandım kasada gt301 bu sıcaklıklar normalmı yoksa bi ara termal macun değiştireyimmi

Fenomend

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
517
kutunun içinden çıkan macunu kullandım kasada gt301 bu sıcaklıklar normalmı yoksa bi ara termal macun değiştireyimmi
Hangi kutudan ne marka macun çıktı bilmiyorum ama eğer 6 aydan fazladır macun değişmeyip bu sıcaklıkları alıyorsanız, satıcısı sahte ürün almayın diye teknobiyotik olan, Arctic MX-4 macun alın f/p iyi bir üründür ve tam doğru bir şekilde sürüp, işlemciye tam oturup kararında vidaladığınızı teyit edip deneyin derim.

Laws

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
135
Hangi kutudan ne marka macun çıktı bilmiyorum ama eğer 6 aydan fazladır macun değişmeyip bu sıcaklıkları alıyorsanız, satıcısı sahte ürün almayın diye teknobiyotik olan, Arctic MX-4 macun alın f/p iyi bir üründür ve tam doğru bir şekilde sürüp, işlemciye tam oturup kararında vidaladığınızı teyit edip deneyin derim.
teknobiyotikten aldım arctic duo 34 ün kutusunun içinden çıkan macunu kullandım hocam

teknobiyotikten aldım arctic duo 34 ün kutusunun içinden çıkan macunu kullandım hocam
ama bi ara kaliteli bir macun alıp işlemciyi iyicene temizleyeceğim belkide amd stok fan takılıydı ondan biraz macun bulaşmıştı tam temizleyememiş olabilirm
*işlemci temizlemek için ne kullanabilirim? *

Laws

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
135

ama bi ara kaliteli bir macun alıp işlemciyi iyicene temizleyeceğim belkide amd stok fan takılıydı ondan biraz macun bulaşmıştı tam temizleyememiş olabilirm
sizce montajdamı bir sıkıntı olmuştur yoksa bu dereceler normalmi?

Laws

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
135
?

Fenomend

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
517

mesajı yazıp göndermemişim... Eğer mx4 ile kullanıp montaji siz yaptıysanız soğutmanın tabanında etiket unutanlar oluyor şeffaf, o etiketi söktünüz mü ? çünkü etiket varken soğutma temas kısmında, işlemciye direk temas etmeyeceği için bu sıcaklıklar olabilir ya da macunu çok sürdünüz veya az sürdünüz, vidaları doğru orantı ve güçte sıktınız mı ? Hepsini kontrol etmelisiniz, kasanız büyük havadar başarılı bir kasa, eğer fanları doğru konumlandırdıysanız bir de, o sıcaklıklara çıkmamalı diyorum . Şimdi görüyorsunuz ya anlattıkça bir sürü alternatif bakılacak şey çıkıyor ortaya ...

Laws

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
135
mesajı yazıp göndermemişim... Eğer mx4 ile kullanıp montaji siz yaptıysanız soğutmanın tabanında etiket unutanlar oluyor şeffaf, o etiketi söktünüz mü ? çünkü etiket varken soğutma temas kısmında, işlemciye direk temas etmeyeceği için bu sıcaklıklar olabilir ya da macunu çok sürdünüz veya az sürdünüz, vidaları doğru orantı ve güçte sıktınız mı ? Hepsini kontrol etmelisiniz, kasanız büyük havadar başarılı bir kasa, eğer fanları doğru konumlandırdıysanız bir de, o sıcaklıklara çıkmamalı diyorum . Şimdi görüyorsunuz ya anlattıkça bir sürü alternatif bakılacak şey çıkıyor ortaya ...
etiketini 2 defa kontrol ettim unutanları gördüğüm için onda sıkıntı yok ben montajı yaptım fanlarda doğru belki macunda bir sıkıntı olabilir ve dediğim gibi tam temizleyememiş olabilirim öncekini azda olsa vidalarıda düzggün sıktım

Laws

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
135
termal macunu en iyi neyle temizleyebiliriz hocam?

Fenomend

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
517
termal macunu en iyi neyle temizleyebiliriz hocam?
Eğer çok kurumadıysa "peçete" ile temizleyin yeterli, kimisi ıslak mendil , beze kolonya süren, camsil kullanan, tiner sıkan insanlar var gereksiz işler ve riskli işler. Unutmadan ince bir tabaka sürün bir mercimek tanesi kadar ya da biraz daha ama çok olmasın az da olmasın çokta temas etmez işlemci ile soğutucu arası kalınlıktan ısınır, azda da macun az olacağı için ısıyı emecek bir şey olmayınca işlemci ısınır tam kararında bir sürü rehber video var zaten...

Laws

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
135
Eğer çok kurumadıysa "peçete" ile temizleyin yeterli, kimisi ıslak mendil , beze kolonya süren, camsil kullanan, tiner sıkan insanlar var gereksiz işler ve riskli işler.
ıslak mendille halledebilirmiyim?

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri