Öneri Ryzen 5 5600 İçin Soğutucu

arafday

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
57
Daha önce bu konuyu açmıştım, Ama kasamı ve anakartımı belirtmeyi unuttum.
Belki sığmaz, uyumsuz olur diye önceki soğutucuyu satın alamadım.

Kasa bu: (TESSERACT SW)

Anakart bu: (GA-A320M-DS2 rev. 1.0)

Ryzen 5 5600 için bir sogutu önerisi istiyorum. İşlemci günlerce %100 kullanımda olacak. Bunu belirtmek isterim. İyi forumlar.

En kısa zamanda kasayı ve anakartı değiştireceğim muhtemelen anakartı yada kasayı değiştirin önerisi yapacaklar olacaktır, :)

Syqex

Bilgisayar Uzmanı
Bilgisayar Uzmanı
Tepki
5,198
Önceki önerilen soğutucu yüksek ihtimalle SE 214XT modeliydi diye tahmin ediyorum. Kasanız 168mm CPU soğutucu destekliyor , çok büyük kule tipi soğutucular bile sığar. SE 214XT o işlemci için fazlasıyla yeterli zaten.

KS

arafday

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
57
Hocam bu sogutucunun bir üst modeli var mı mesela

zeck

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
34
KS

arafday

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
57

Ben mesela 2 senedir bunu kullanıyordum çokta memnundum sıvı soğutucu aldığım için oğlumun bilgisayarına taktım satmak çok mantıklı gelmedi kullanmaya devam yani
Öneriniz için öncelikle teşekkür ederim.Konudan bağımsız olarak,
bu markalara karşı çok güvenim yok (gamepower,frisby,everest,rampage) ürünleri kalitesiz vs demiyorum ama şahsi kullanım tecrubeme dayalı olarak söylüyorum.

KS

arafday

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
57
Bendeki anakartta a-rgb desteği var mı? Son kez sormak istiyorum satın alıyorum cunku :)

zeck

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
34
Öneriniz için öncelikle teşekkür ederim.Konudan bağımsız olarak,
bu markalara karşı çok güvenim yok (gamepower,frisby,everest,rampage) ürünleri kalitesiz vs demiyorum ama şahsi kullanım tecrubeme dayalı olarak söylüyorum.
Valla kulaklığı ile beni benden alan ,psu su ile beni şaşırtan,soğutma performansı ile 3 parça tecrübemde beni kendine hayran bıraktı gamepower ama tamamen tercih meselesi tabiki

KS

arafday

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
57
Aynı fiyata SE-223 basic modeli mevcut bu 214xt ye gore nasıldır?

KS

arafday

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
57
İyi ki sormuşum, rakam arttıkça model yükseliyor sanmıştım. Daha önce hep stok soğutucu kullanmış olmanın cehaletini yaşıyorum :)

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri