Soru Ryzen 5 5600 Mü Yoksa 5 5600G Mi ?

aydn.cakmz

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
11
Bu işlemcilerden hangisi arkadaşlar sizce ?

Kullanıcağım ekran kartı: RTX 3060 Tİ

Ekran kartını şuan alamadım Nisan ayında falan alıcam. Ve 2 ay var bu süre bana çok fazla 😂 en fazla oynadığım oyunlar sadece bu ikisi: Valorant - war thunder. Sizce hangi işlemciyi almalıyım?

Şimdi diyelim G ibareli olan işlemciyi aldım rtx 3060 ti ile kullanırsam performansı normal 5600 de daha mı iyi olur yoksa düşük mü olur ?

Yoksa 2 ay bekleyip normal 5600 ü mü almalıyım?

Şimdiden teşekkür ederim 😘😂

EGOKING

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
119

Ekran kartını şuan alamadım Nisan ayında falan alıcam. Ve 2 ay var bu süre bana çok fazla 😂 en fazla oynadığım oyunlar sadece bu ikisi: Valorant - war thunder. Sizce hangi işlemciyi almalıyım?

Şimdi diyelim G ibareli olan işlemciyi aldım rtx 3060 ti ile kullanırsam performansı normal 5600 de daha mı iyi olur yoksa düşük mü olur ?

g oldu mu apu olur apu demek ekran kartı olmadan ekran kartını gücünü işlemciden almak demek ekran kartın varsa 5 5600 almalısın

IronMusk

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
1,874
İkiside işini görür, kaç hz monitör alacaksın?

KS

aydn.cakmz

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
11

IronMusk

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
1,874
Ekran kartı yok hocam 2 ay sonra alabiliyorum o yüzden ne yapmam lazım? Bu iki işlemcinin performansı aynı olmaz mı.

165hz monitörüm var
Eğer hemen almak istiyorsan ikiside üzmez, 5600g de alınabilir. Ortalama 15fps fark var gibi işlemci yönünden.

KS

aydn.cakmz

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
11
Ekran kartı yok hocam 2 ay sonra alabiliyorum o yüzden ne yapmam lazım? Bu iki işlemcinin performansı aynı olmaz mı.

1ms 165hz 23.6 inç monitörüm var asus marka
Yani demek istediğim şu. Bu iki işlemciyide aynı ekran kartında test etsek ikiside aynı performansı mı verir yoksa birisi diğerinden daha mı iyi performans verir?

KS

aydn.cakmz

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
11

IronMusk

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
1,874
Yani demek istediğim şu. Bu iki işlemciyide aynı ekran kartında test etsek ikiside aynı performansı mı verir yoksa birisi diğerinden daha mı iyi performans verir?
İşlemci tabanlı oyunlarda (valorant gibi) 5600 daha iyi fakat pek fark yok.

Aslında hemen almak istiyorum çünki 2 ay bilgisayarsız kalmak zor 😂 ama performansdan dolayı şüphe duyuyorum 😢

Peki hocam 3060 ti ile uyumlu olur demi bu işlemci
Uyumlu hocam. Beklemek saçma evet ben olsam alırdım. Eğer iki ay içinde ssd ram vs alamayacaksan işlemci almanında anlamı olmaz ama. Diğerlerini ne zaman alacaksın?

KS

aydn.cakmz

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
11
Diğer donanımlarım var
İşlemci tabanlı oyunlarda (valorant gibi) 5600 daha iyi fakat pek fark yok.

Uyumlu hocam. Beklemek saçma evet ben olsam alırdım. Eğer iki ay içinde ssd ram vs alamayacaksan işlemci almanında anlamı olmaz ama. Diğerlerini ne zaman alacaksın?

TheTibet

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
1,633

5600 , g almak mantıksız ekran kartı varken ve perfomansı %30 düsük

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri