Ryzen 5 5600 O.C yapma hakkında?

ckribrahim

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
1,099
Evet hocam ramlerimi de mümkün oluyorsa DA forumunda demişlerdi 3800 veya 3900 MHz yapmak istiyorum. Anakartım ASUS TUF B550M-E WIFI
İşlemciye neden OC yapmak istiyorsun. 0.2 ghz çok bir şey değiştirmez. Anakart biosundan ne kadar anlıyorsun ? Her yere hakim misin ?

KS

wappeN

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
45
İşlemciye neden OC yapmak istiyorsun. 0.2 ghz çok bir şey değiştirmez. Anakart biosundan ne kadar anlıyorsun ? Her yere hakim misin ?
Hocam fark yok ta işlemcim daha performanslı olsun RAM'lerim daha performanslı olsun istiyorum BİOS kısmında söyleyin tarif etmeye çalışın yaparım hocam.

ckribrahim

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
1,099
Hocam fark yok ta işlemcim daha performanslı olsun RAM'lerim daha performanslı olsun istiyorum BİOS kısmında söyleyin tarif etmeye çalışın yaparım hocam.
İlk işlemci yapalım o zaman. 4.4 ghz zaten boost frekansı sen frekansını 4.65 yapmışsın sanırım. Onu kaç v ile yaptın ? Biraz daha sıcaklık düşürelim. PBO ve CBP kapat ilk önce.

KS

wappeN

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
45
İlk işlemci yapalım o zaman. 4.4 ghz zaten boost frekansı sen frekansını 4.65 yapmışsın sanırım. Onu kaç v ile yaptın ? Biraz daha sıcaklık düşürelim.
Hocam yarım saat önce BIOS updateledim tüm her şey sıfırlandı.. :D

ckribrahim

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
1,099
Tamam kısa bir stres testine sok %100 de ne kadar frekans ve voltaj var onu yazar mısın ?

KS

wappeN

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
45
Tamam kısa bir stres testine sok %100 de ne kadar frekans ve voltaj var onu yazar mısın ?
4449.00 MHz / Voltaj değerleri belirli değerler arasında gidiyor ama max 1.2375V gördüm.

Edit: AIDA64 üzerinde CPU Voltaj 1.100V gözüküyor

KS

wappeN

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
45
O zaman direk Curve Optimizerden yapalım. Tamam şimdi biosa gir. Precision Boost Overdrive ın altında Curve optimizer var. Orda Max CPU Boost Clock Overdrive Auto veya 50 yazar. Orayı 200 yap.
O bende çıkıyor ama işaretlemiyor hocam

KS

wappeN

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
45
işaretle değil zaten + - kullanarak arttırırsın orayı
image.jpg

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Geri