Ryzen 5 5600 - RX 6600 XT Sistemde Mavi Ekran

KS

ayasar514584

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
3000 de sorun bittiyse bu şekilde kullanın Şimdi 200 mhz için bi çuval para verilmez.
Zaten 3000 ile 3200 mhz arasında oyunlarda 1-2 fps ya oynar ya oynamaz.

Esasen o ramleri,2 yere, az bi voltaj iteklemesi ile çok büyük ihtimal ile,3200 çalıştırabiliriz gibime geliyor ama ,yanlış anlamayın ,overclock konusunda tecrübeniz olmadığını düşündüğüm için,hiç girmeyelim derim
evet o.c işini pek bilmiyorum becerememde estağfurllah ne yanlış anlaması ramleri 32 gb yapıcaktım zaten çakışıyormuş demekki

KS

ayasar514584

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
3000 de sorun bittiyse bu şekilde kullanın Şimdi 200 mhz için bi çuval para verilmez.
Zaten 3000 ile 3200 mhz arasında oyunlarda 1-2 fps ya oynar ya oynamaz.

Esasen o ramleri,2 yere, az bi voltaj iteklemesi ile çok büyük ihtimal ile,3200 çalıştırabiliriz gibime geliyor ama ,yanlış anlamayın ,overclock konusunda tecrübeniz olmadığını düşündüğüm için,hiç girmeyelim derim
Ram değiştirsem bu olay bidaha olurmu

kuru cacık

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Ayın Üyesi
Tepki
423
Anakartının ram uyum listesindeki ramlerden birini ,bulabilirsen kesin olmaz. Fakat ne hikmetse ,ben yıllardır bakarım ,uyumlu ramleri TR de bulmak samanlıkta iğne aramak gibi bi şey oluyor. Başka ramler için dersen,,şans işi.

Fakat neden kafaya taktın ki. Dediğim gibi ,değmez.

KS

ayasar514584

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Anakartının ram uyum listesindeki ramlerden birini ,bulabilirsen kesin olmaz. Fakat ne hikmetse ,ben yıllardır bakarım ,uyumlu ramleri TR de bulmak samanlıkta iğne aramak gibi bi şey oluyor. Başka ramler için dersen,,şans işi.

gskill her anakarta uyuyor nerdeyse ve anakartın destek listesinde var

KS

ayasar514584

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0

32 gb alıcaktım zaten 16 yetmiyor bazen kafaya takmadım

kuru cacık

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Ayın Üyesi
Tepki
423
G skill ama ,onunda bi tomar modeli var.Sen yine de listeden birebir aynısını bulmaya çalış,bence.

kuru cacık

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Ayın Üyesi
Tepki
423
gskill genelde sorunsuz oluyor sıkıntı çıkarmaz diye düşünüyorum apacer gibi cpu dan cpuya fark ediyor demekki
Artık sen bilirsin Dediğin gibi Gskill çok sık kullanılan bi rm markası Ama gemnede yüzde 100 garanti verileiyor,işte.

O uyumsuzluk yukarda dediğim gibi,büyük ihtimal ile işlemcinin içindeki ram kontrolcüsünden kaynaklı bi olay.

Ha bi de son anda aklıma geldi Ryzen işlemcilerde BCLK,MCLK UCLK diye bi sürü ayar var. Onlar biosdan yapılıyor O nlar arasında bi uyumsuzlukda olabilir Fakat o işe girdinmi ,çıkman mümkün değil.Bayağı karışık

KS

ayasar514584

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
bu arada bu ramle ilk defa sorun yaşamıyorum ilk aldığımdada uyuşmazlık çıkmıştı apu sistemim vardı tabi ozamanlar sonradan bozuldu ram yüzeyi çizildi bişi oldu sıfırını aldım kullanıyordum işte 5500 te 5600 geçince oldu demekki her işlemcinin ram kabul etme modülümü desem ne desem sen daha iyi bilirsin anlıcağın sorunlu gskill geçicem sorun düzelir umarım.

kuru cacık

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Ayın Üyesi
Tepki
423
Tamamdır ,bi bak bakalım. Nasipse,sonucu da yazarsın.:)

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri