Soru Ryzen 5 5600 Sistem Önerisi

karmalp26

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
İşlemci
Ryzen5 5600
Ekran Kartı
GTX1660 SUPER
İyi günler, ben bir sistem topladım aklımdan,

İşlemci: ryzen5 5600
Anakart: Asus rog strix B550-E GAMING WIFI
Ram: XPG 32GB (2X16) Spectrix D50 Beyaz DDR4 3200MHz CL16
İşlemci fanı: ID-COOLİNG SE224-XTS BLACK
(Elimde eski sistemden kalan gtx1660 super var)
(Asus anakartı 2. el aldım)

Sizce bu sistem uyumlu mu? bu işlemci fanı ramları takarken sıkıntı yaşatır mı onu merak ettim ayrıca parça kaliteleri nasıl? Bilgi verirseniz sevinirim.

Boozew

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
395
biraz garip olmuş şöyle söylüyüm.
5600 okey ekran kartın zayıf kalıyor ama idare eder ilerde güncellersin 4060ti için maksimum.
anakart diğer parçalara göre bayağı iddialı bu kadar gerek varmı bilmiyorum link bırakırsa ndaha iyi olur çünkü benim baktıklarım bayağı üst seviye. Enazından rog strixe gerek yok diye düşünüyorum bütçen yoksa.
fan işlemciyi sogutur 5600 diğerleri kadar çok ısınmıyor.
anakartı 2. el aldığını simdi gördüm.
ramlarde oket almadıysan oynucan oyunlara göre çoğuna 16 yetiyor aklında olsun yetmezse ilerde 2x daha takarsın diye düşünüyorum. (bütçe sorunu varsa)

KS

karmalp26

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
biraz garip olmuş şöyle söylüyüm.
5600 okey ekran kartın zayıf kalıyor ama idare eder ilerde güncellersin 4060ti için maksimum.
anakart diğer parçalara göre bayağı iddialı bu kadar gerek varmı bilmiyorum link bırakırsa ndaha iyi olur çünkü benim baktıklarım bayağı üst seviye. Enazından rog strixe gerek yok diye düşünüyorum bütçen yoksa.
fan işlemciyi sogutur 5600 diğerleri kadar çok ısınmıyor.
anakartı 2. el aldığını simdi gördüm.
ramlarde oket almadıysan oynucan oyunlara göre çoğuna 16 yetiyor aklında olsun yetmezse ilerde 2x daha takarsın diye düşünüyorum. (bütçe sorunu varsa)
Hocam değerli cevabın için teşekkür ederim.
Evet anakart pahalı güzel bi anakart ama ben çok uyguna aldım piyasada 7 9k civarında olan anakartı 2.el çok uyguna geldi sanırım tüm şansımı burda kullandım. Genelde oyun oynadığım için ramları almışken 32gb aldım elimde para varken alayım dedim. ayrıca darboğaz testi diye bir site var orada baktım ryzen 5 5600 & GTX1660 SUPER için oyun kısmında darboğaz olmadığını gördüm. Youtube üzerinden de testlerine baktım gayet tatmin edici fps değerleri görünüyordu. Ama ilerleyen dönemlerde rtx4060 almayı düşünüyorum.

Boozew

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
395
Hocam değerli cevabın için teşekkür ederim.
Evet anakart pahalı güzel bi anakart ama ben çok uyguna aldım piyasada 7 9k civarında olan anakartı 2.el çok uyguna geldi sanırım tüm şansımı burda kullandım. Genelde oyun oynadığım için ramları almışken 32gb aldım elimde para varken alayım dedim. ayrıca darboğaz testi diye bir site var orada baktım ryzen 5 5600 & GTX1660 SUPER için oyun kısmında darboğaz olmadığını gördüm. Youtube üzerinden de testlerine baktım gayet tatmin edici fps değerleri görünüyordu. Ama ilerleyen dönemlerde rtx4060 almayı düşünüyorum.
yok zaten dar boğaz o şekilde olmaz tam tersi olsa hissederdinde. İlerde kartıda güncellersin güzel olur baya

KS

karmalp26

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
yok zaten dar boğaz o şekilde olmaz tam tersi olsa hissederdinde. İlerde kartıda güncellersin güzel olur baya
Psu'lu kasa öneriniz var mıdır hocam? şu anlık eski kasamı kullanıyorum onun hava akışı aşırı kötü. Bütçem max 4-5k TL

paladaddy

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
646
Psu'lu kasa öneriniz var mıdır hocam? şu anlık eski kasamı kullanıyorum onun hava akışı aşırı kötü. Bütçem max 4-5k TL
şöyle bir oneri yapabilirim
psu 1:
psu 2:

kasa1: (beyazını kullanıyorum mesh değil ancak sıcaklıklarım 50 ile 70 derece arasında.

kasa2:

kasa3: bunu bılmıyorum fakat cok olumlu yorum var bır bak ıstersen bana kalırsa nzxt veya deepcool tercıh etmelisin.

KS

karmalp26

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
şöyle bir oneri yapabilirim
psu 1:
psu 2:

kasa1: (beyazını kullanıyorum mesh değil ancak sıcaklıklarım 50 ile 70 derece arasında.

kasa2:

kasa3: bunu bılmıyorum fakat cok olumlu yorum var bır bak ıstersen bana kalırsa nzxt veya deepcool tercıh etmelisin.
hocam teşekkür ederim önerin için.
Psu aldım ben dün (fsp hyper 80+ pro H3-650 650W)
2100TL' ydi keşke msı nın 750w olanını alsaydım daha iyi olurdu.
Ayrıca kasa içinde şöyle düşündüm benim evde bi kasam var idare etmelik ve onu kullanacağım para biriktirdikten sonra akvaryum kasa denen tipten alıcam.

paladaddy

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
646
hocam teşekkür ederim önerin için.
Psu aldım ben dün (fsp hyper 80+ pro H3-650 650W)
2100TL' ydi keşke msı nın 750w olanını alsaydım daha iyi olurdu.
Ayrıca kasa içinde şöyle düşündüm benim evde bi kasam var idare etmelik ve onu kullanacağım para biriktirdikten sonra akvaryum kasa denen tipten alıcam.
rica ederim. psunuz hayırlı olsun. kendı lıtemdekı bırkac kasayı buraya bırakayım belkı begendıgın bır urun cıkar.

bu sıralar favorim...

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri