Soru Ryzen 5 5600X Için Soğutucu Önerisi

kairon07

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
İşlemci
Amd ryzen 5 5600x
Ekran Kartı
Geforce 3060
Merhaba arkadaşlar.Sistemim rampage redsky kasa,asus b550 plus anakart ve ryzen 5 5600x işlemcim var.Şuan stok fan ile kullanıyorum.Yük altında 90 dereceleri görüyor.Ekran kartı 57 derecelerde.
Elimdeki sisteme uyumlu olabilecek soğutucu önerebilir misiniz sıvı da olabilir.
Bütçem 3000tl civarında

Sahuraka

Moderatör
Moderatör
Tepki
4,219
Merhaba arkadaşlar.Sistemim rampage redsky kasa,asus b550 plus anakart ve ryzen 5 5600x işlemcim var.Şuan stok fan ile kullanıyorum.Yük altında 90 dereceleri görüyor.Ekran kartı 57 derecelerde.
Elimdeki sisteme uyumlu olabilecek soğutucu önerebilir misiniz sıvı da olabilir.
Bütçem 3000tl civarında
Arctic 240mm

KS

kairon07

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1

UltimateGuide

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
95
artctic atmış zaten arkadaşlar benim gözümde piyasanın en iyi hava soğutucularından bir tanesi fiyatını da hakeden bir ürün sorununuz giderilmiş olucaktır ama olurda ürün sizin kasanıza uymaz ise

bunu da alabilirsiniz kalitelidir bende kullanıyorum gayette başarılı yük altında 65 derece

KS

kairon07

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
artctic atmış zaten arkadaşlar benim gözümde piyasanın en iyi hava soğutucularından bir tanesi fiyatını da hakeden bir ürün sorununuz giderilmiş olucaktır ama olurda ürün sizin kasanıza uymaz ise

bunu da alabilirsiniz kalitelidir bende kullanıyorum gayette başarılı yük altında 65 derece
Sizce aradaki fiyat farkına değer mi nerdeyse 2 katı arctic 2 bin lira id cooling bin lira

KS

kairon07

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Arctis freezer 34 için bi kurulum izledim ama arkadaş sığmadığı için ramleri 3-4 e takmış.Benim kasa içi bu şekilde sığacağını pek zannetmiyorum ama

KS

kairon07

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Anladım arctic freezer 34 alacağım umarım sığar.Daha önce hep laptop kullandım o yüzden bu uyumluluk olaylarına yabancıyım çok tereddütüm var.

trntrkmn

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
9
artic freezer kullanıyorum 5600 işlemcim 4.6 ghzde 75 dereceyi geçmedi daha tam yükte,çok memnunum tavsiye ederim.

KS

kairon07

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1

dediğiniz sitede sordum sistemime uygun mu diye id cooling se 224 için bile uymaz mini almanız lazım dediler.Ne yapmalıyım sıvı soğutma mı kullanayım ?

UltimateGuide

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
95
dediğiniz sitede sordum sistemime uygun mu diye id cooling se 224 için bile uymaz mini almanız lazım dediler.Ne yapmalıyım sıvı soğutma mı kullanayım ?
bütçe varsa alabilirsin tabi ama fazla olur yinede uptade yapınca işine yarar kasana göre bulunur diye tahmin ediyoprum aslında

Sizce aradaki fiyat farkına değer mi nerdeyse 2 katı arctic 2 bin lira id cooling bin lira
5600 için değmez bana göre çünkü yeterli kalıyor

KS

kairon07

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
bütçe varsa alabilirsin tabi ama fazla olur yinede uptade yapınca işine yarar kasana göre bulunur diye tahmin ediyoprum aslında

5600 için değmez bana göre çünkü yeterli kalıyor
Uyumlu cpu yüksekliği rampage sitesinde 15 cm diyor vatanbilgisayarda 16cm yazıyor.15cmye uyan soğutucu bulmak gerçekten zor olan da pek iyi bir izlenim bırakmıyor gibi.Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim çünkü hala uygun birşey bulamadım.Bu kasaya ne uyar ne yapmam lazım bilmiyorum

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri