Ryzen 5 7600 Için Soğutma Önerisi

cukkaSG

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
55
Selam Dostlar,

Kasam Asus AP201, işlemcim başlıkta da belirttiğim gibi Ryzen 5 7600. Beyaz kasa içine siyah sistem topladım. Bu yüzden soğutucu da siyah düşünüyorum.

RGB sevmiyorum ancak ram, soğutucu ve kasa fanlarının ledlerini beyaz yakmayı düşünüyorum. Soğutma için önceliğim sessiz olması ve şık durması, low profile soğutur mu bilmiyorum ama hep sıvı soğutma düşünüyordum ancak şık duracak kule tipi de varsa olabilir.

Bütçe olarak 2500 liraya kadar düşünüyorum. ID Cooling Frostflow x240, x240 Lite ve x360 arasında kaldım. 3 ünün de işlemciyi rahatlıkla soğutabileceğini düşünüyorum. x360 kasamı fazla dolduracak ancak fiyatı 2700 lira civarına geliyor. x240 2500 civarına geliyor, arada 200 lira fark varken, elim hiç buna gitmiyor. x240 lite ise 1800 lira civarına geliyor ama pompa üzerinde aydınlatma yok. Radyatör fanlarını Lian-li sl120v2 ile değiştireceğim. Tavsiye edebileceğiniz bir soğutucu varsa öğrenmek isterim.

Teşekkür ederim.

Moderatörün son düzenlenenleri:

GravediggerDemon

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
44
Kasam Asus AP201, işlemcim başlıkta da belirttiğim gibi Ryzen 5 7600. Beyaz kasa içine siyah sistem topladım. Bu yüzden soğutucu da siyah düşünüyorum. RGB sevmiyorum ancak ram, soğutucu ve kasa fanlarının ledlerini beyaz yakmayı düşünüyorum. Soğutma için önceliğim sessiz olması ve şık durması. Low profile soğutur mu bilmiyorum, hep sıvı soğutma düşünüyordum ancak şık duracak kule tipi de varsa olabilir. Bütçe olarak 2500 liraya kadar düşünüyorum. ID Cooling Frostflow x240, x240 Lite ve x360 arasında kaldım. 3 ünün de işlemciyi rahatlıkla soğutabileceğini düşünüyorum. x360 kasamı fazla dolduracak ancak fiyatı 2700 lira civarına geliyor. x240 2500 civarına geliyor, arada 200 lira fark varken, elim hiç buna gitmiyor. x240 lite ise 1800 lira civarına geliyor ama pompa üzerinde aydınlatma yok. Radyatör fanlarını Lian-li sl120v2 ile değiştireceğim. Tavsiye edebileceğiniz bir soğutucu varsa öğrenmek isterim. Teşekkür ederim.
knk 7700x kullanıyorum nzxt z53 var 60-80 derece gördüm max, dandik bi sıvı soğutma yerine hava soğutma alsan daha mantıklı fazlasıyla işini görür seninki X bile değil zaten

KS

cukkaSG

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
55
knk 7700x kullanıyorum nzxt z53 var 60-80 derece gördüm max, dandik bi sıvı soğutma yerine hava soğutma alsan daha mantıklı fazlasıyla işini görür seninki X bile değil zaten
Derdim soğutmadan ziyade estetik daha çok. Frostflow fiyat olarak uygun ancak 360mm olanı tier 1, 240 mm olanı tier 2. Yani soğutma performansı çoğu pahalı soğutucudan daha başarılı.

GravediggerDemon

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
44
Derdim soğutmadan ziyade estetik daha çok. Frostflow fiyat olarak uygun ancak 360mm olanı tier 1, 240 mm olanı tier 2. Yani soğutma performansı çoğu pahalı soğutucudan daha başarılı.
ilk defa görüyorum öyle markayı ileride başını ağrıtmasın? benim nzxt z53 de baya estetik tavsiye ederim lakin fiyatlar mâlum 2. si de sana gerek yok o kadar

Zwaige

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
524
arctic 240/280

KS

cukkaSG

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
55
ilk defa görüyorum öyle markayı ileride başını ağrıtmasın? benim nzxt z53 de baya estetik tavsiye ederim lakin fiyatlar mâlum 2. si de sana gerek yok o kadar
Almak isterdim ancak bütçemin çok ötesinde ve ekran vs benim için mantıksız olacak. Temperli cam değil, mesh yan panel var. O Yüzden sadece ışıklar gözüküyor, ekran okunaklı olmuyor.
Bir önceki tercihim de bu yöndeydi ancak pompa yapısı değişik ve soğutma performansı id cooling ile başa baş gittiği için ucuzu daha mantıklı olabilir diye düşündüm. Hala tam olarak aklımdan çıkarmış değilim.

Zwaige

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
524
Almak isterdim ancak bütçemin çok ötesinde ve ekran vs benim için mantıksız olacak. Temperli cam değil, mesh yan panel var. O Yüzden sadece ışıklar gözüküyor, ekran okunaklı olmuyor.

Bir önceki tercihim de bu yöndeydi ancak pompa yapısı değişik ve soğutma performansı id cooling ile başa baş gittiği için ucuzu daha mantıklı olabilir diye düşündüm. Hala tam olarak aklımdan çıkarmış değilim.
cm 240mm ?

fakat bi tık sesli veya ebnimki 3yıllık die olablr

GravediggerDemon

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
44

ekran gayet şık bence :/
9F16C151-98C4-46BD-9246-3604D72678C1.png

KS

cukkaSG

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
55
cm 240mm ?

fakat bi tık sesli veya ebnimki 3yıllık die olablr
argb fan olan soğutucu almayı düşünmüyorum. fanlarını direk lian-li sl120v2 ile değiştireceğim. lian-li harici fanlar senkronizasyonu bozuyorlar :D lian-li gallahad sl version düşündüm bi, para durumunu denkleştirip alsam mı diye. onda da v1 fanlar bulunuyor, v2 lerle senkron mu bilmediğim için vaz geçtim.

Zwaige

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
524
argb fan olan soğutucu almayı düşünmüyorum. fanlarını direk lian-li sl120v2 ile değiştireceğim. lian-li harici fanlar senkronizasyonu bozuyorlar :D lian-li gallahad sl version düşündüm bi, para durumunu denkleştirip alsam mı diye. onda da v1 fanlar bulunuyor, v2 lerle senkron mu bilmediğim için vaz geçtim.
argb deilki bilmiom benimki düz siyah

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri