Ryzen 7 2700 işlemcim düşük ghz de çalışıyor.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

SouL

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
4
Ryzen 7 2700,B450 Plus tuf gaming 3200 mhz oc,Rtx 2060 6gb oc Rogstrix,800 watt 80+ frisby gamemax psu,2x8 crucial ballistix 3000mhz. Sistemim bundan ibaret. Sıkıntım ise ryzen 7 2700 base hızı 3.4 turbo 4.1 olmasına rağmen benim işlemcim stress testinde dahi 2.7 ghz nin üstüne çıkmamakta.Şimdiden teşekkürler ... :)

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
2.7 üzerine çıkması gerek eğer çıkmıyorsa 2 sorun olabilir ya PSU odaklı bir sorun yetersiz veya dengesiz güç yada eksik kablo sorunu yada BIOS odaklı bir sorun. Önce BIOS 'a girip BIOS ayarlarınızı sıfırlayın yada BIOS pilini sökün ve sistemi pil olmadan çalışıtırın sonra kapatıp sistemi pili geri takın bu daha stabil bir sıfırlama olur. Eğer işe yaramaz ise BIOS 'u güncelleyin büncel BIOS sorunları çözer tabi zaten güncel ise sorun yok. Bunlar işe yaramaz ise BIOS değil PSU sorun olabilir. Prime95 ile test sokun sistemi ve HWMonitör ile maks frekanslarınıza bakın.

KS

SouL

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
4
@ugur.gozaydın yorumunuz için teşekkür ederim bios'u güncel sanıyordum güncel değilmiş.:) ve güç seçeneklerinden varsayılanlara dön ayarını yaptım işlemcim 3.2 ye sabitlendi. Tekrar teşekkürler iyi forumlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri