Ryzen 7 3700x

Fortunemiss9898

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Arkadaslar merhaba. Bugun islemcinin termal macununu yenilerken sogutusu ile beraber kalkti cevirdigimde bir tane dislisinin yamuldugunu gordum. Islemciyi oldugu yerden cikarip plastik bi parcayla disliyi  duzelttim yerine taktik ve calistirdim her sey yolundaydi. Ama oyuna girdigimde eskiden aldigim fpsyi alamiyorum sizce neden olmus olabilir? Garantiye vermeme gerek var mi? Bu durum anakarta zarar vermis midir?

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
İşlemcinizi Cinebench R23 ile test edin. Tek(Single) çekirdek ve çok çekirdek(Multi) puanlarını yazın buraya. Bakalım bir performans kaybı vs. var mı.

KS

Fortunemiss9898

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
ugur.gozaydin' Alıntı:
İşlemcinizi Cinebench R23 ile test edin. Tek(Single) çekirdek ve çok çekirdek(Multi) puanlarını yazın buraya. Bakalım bir performans kaybı vs. var mı.

selam,single da 1305 pts aldım.
multi de ise 12258 pts aldım.
Mp ratio ise 9.30 x

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
Puanlarda bir sıkıntı yok. Yani performans kaybı söz konusu değil performans test yazılımlarında. Bir ihtimal sistem stabilitesini kaybetmiş olabilir Windows yada sürücü odaklı. Size önerim tüm sürücüleri önce kaldırıp CCleaner gibi bir yazılım ile kaldırmanızı öneririm tam temizlik için sonra tekrar kurup deneyin. İşe yaramaz ise oyun içinde aynısını yapın.

KS

Fortunemiss9898

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
ugur.gozaydin' Alıntı:
Puanlarda bir sıkıntı yok. Yani performans kaybı söz konusu değil performans test yazılımlarında. Bir ihtimal sistem stabilitesini kaybetmiş olabilir Windows yada sürücü odaklı. Size önerim tüm sürücüleri önce kaldırıp CCleaner gibi bir yazılım ile kaldırmanızı öneririm tam temizlik için sonra tekrar kurup deneyin. İşe yaramaz ise oyun içinde aynısını yapın.

Sizi dc den ekledim musaitseniz oradan yardimci olabilir misiniz?

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Geri