RYZEN 7 5800x AÇILMAMA SORUNU

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Emre Kaymak

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
İyi forumlar herkese,dün kullandığım Ryzen 3 2200g işlemciyi çıkarıp yerine yeni aldığım Ryzen 7 5800x i taktım.Sistem hiç bir şekilde başlamıyor.Anakartım B-350 Prime M-K.Biosu da güncelledim ama sonuç hala aynı.Eski işlemciyi takınca normal çalışıyor.Yardımcı olan arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

BeratG

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Selam,
yeni işlemciyi taktıktan sonra bios piliniz çıkartıp 3-4 dakika bekledikten sonra tekrar takıp açmayı deneyin, sorun devam ederse tekrardan yardımcı olacağım.

BatuhanKLC

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
757
Cvp: RYZEN 7 5800x AÇILMAMA SORUNU

B350 anakartların hiçbiri ryzen 7 5800 ü besleyemez , var olan performansını alamazsınız . Anakart değiştirmeyi düşünürseniz sorunun üstüne gitmeyelim . Eğer öyle bir düşünceniz yoksa farklı anakartta denediniz mi? Muhtemelen anakartınız desteklemiyor işlemcinizi .

KS

Emre Kaymak

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
BeratG' Alıntı:
Selam,
yeni işlemciyi taktıktan sonra bios piliniz çıkartıp 3-4 dakika bekledikten sonra tekrar takıp açmayı deneyin, sorun devam ederse tekrardan yardımcı olacağım.

Denedim hocam ekrana hiçbir şekilde görüntü gelmiyor.Bip sesi de gelmiyor.

BatuhanKLC' Alıntı:
B350 anakartların hiçbiri ryzen 7 5800 ü besleyemez , var olan performansını alamazsınız . Anakart değiştirmeyi düşünürseniz sorunun üstüne gitmeyelim . Eğer öyle bir düşünceniz yoksa farklı anakartta denediniz mi? Muhtemelen anakartınız desteklemiyor işlemcinizi .
Hayır sadece kendi anakartımda deneyebildim.Bir videoda da görmüştüm tpd değeri ile ilgili bir şeyden bahsediyorlardı,muhtemelen o yüzden olabilir.Önerebileceğiniz makul bir anakart var mıdır?Öyle bir problemden ötürü çalışmıyorsa mecbur alacağım.

BeratG' Alıntı:
Emre Kaymak' Alıntı:

Hayır sadece kendi anakartımda deneyebildim.Bir videoda da görmüştüm tpd değeri ile ilgili bir şeyden bahsediyorlardı,muhtemelen o yüzden olabilir.Önerebileceğiniz makul bir anakart var mıdır?Öyle bir problemden ötürü çalışmıyorsa mecbur alacağım.

Anakartınızın markası nedir ? Sitesi üzerinden desteklediği nesillere göz attınız mı ?

Asus Prime B-350 M-K,telefondan giriyorum görüntüleyemiyorum.

BeratG

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Emre Kaymak' Alıntı:
BeratG' Alıntı:
Selam,

BatuhanKLC' Alıntı:

Anakartınızın markası nedir ? Sitesi üzerinden desteklediği nesillere göz attınız mı ?

BeratG

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Emre Kaymak' Alıntı:
BeratG' Alıntı:
Selam,

BatuhanKLC' Alıntı:

Başta anakart modelinizi atlayarak okumuş bulundum, B350 Anakartlar maalesef @"BatuhanKLC"ın dediği gibi 5.nesil amd işlemcileri desteklemiyor.
Minimum b450 anakart almanız gerek fakat tercihinizi x570 tarafında yapmanız gerektiğini düşünüyorum x570 alacak bütçeniz yoksa b550.

anakart için bütçeniz nedir ? bütçenize yönelik öneri yapabilirim.

KS

Emre Kaymak

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
BeratG' Alıntı:
Emre Kaymak' Alıntı:

Başta anakart modelinizi atlayarak okumuş bulundum, B350 Anakartlar maalesef @"BatuhanKLC"ın dediği gibi 5.nesil amd işlemcileri desteklemiyor.
Minimum b450 anakart almanız gerek fakat tercihinizi x570 tarafında yapmanız gerektiğini düşünüyorum x570 alacak bütçeniz yoksa b550.

anakart için bütçeniz nedir ? bütçenize yönelik öneri yapabilirim.

Yani anakarta bütçe ayırmak hiç hesapta yoktu,ama 1000 lira civarı verebilirim .Anakart fiyatlarına da hiç bakmadım şu sıralar uçmuşturlar muhtemelen.?

BatuhanKLC

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
757

İdareten birşey almak isterseniz b450 m 2 h öneririm . https://www.akakce.com/anakart/en-u...-amd-am4-ddr4-micro-atx-fiyati,408189054.html
DAha dün sinerji de 315 TL idi .
Eğer kaliteli birşeyler isterim derseniz bütçenizi arttırmanız gerekir iyi bir b550 ya da x570 almalısınız . 
Önerileri bırakıyorum . 
https://www.akakce.com/anakart/en-u...MIqcyoh6mQ9QIVFtN3Ch0y0Qa5EAAYASAAEgJbrfD_BwE ( 1000 TL ye kadar düşüyor fiyat takip edin ) fiyatına göre iyidir .
https://www.akakce.com/anakart/en-u...-wi-fi-amd-am4-ddr4-atx-fiyati,746124210.html (b550 de alınacak en üst seviye kartlardan bir tanesidir.)
https://www.akakce.com/anakart/en-ucuz-gigabyte-x570-aorus-pro-am4-ddr4-atx-fiyati,515996384.html

Ayrıca uyguna bulabilirseniz kesinlikle tavsiyemdir b550 aorus elite ya da b550 aorus elite V2 . Telefondan çok efektif link bırakamadım .

KS

Emre Kaymak

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
RE: Cvp: RYZEN 7 5800x AÇILMAMA SORUNU

BatuhanKLC' Alıntı:
İdareten birşey almak isterseniz b450 m 2 h öneririm . https://www.akakce.com/anakart/en-u...-amd-am4-ddr4-micro-atx-fiyati,408189054.html
DAha dün sinerji de 315 TL idi .
Eğer kaliteli birşeyler isterim derseniz bütçenizi arttırmanız gerekir iyi bir b550 ya da x570 almalısınız . 
Önerileri bırakıyorum . 
https://www.akakce.com/anakart/en-u...MIqcyoh6mQ9QIVFtN3Ch0y0Qa5EAAYASAAEgJbrfD_BwE ( 1000 TL ye kadar düşüyor fiyat takip edin ) fiyatına göre iyidir .
https://www.akakce.com/anakart/en-u...-wi-fi-amd-am4-ddr4-atx-fiyati,746124210.html (b550 de alınacak en üst seviye kartlardan bir tanesidir.)
https://www.akakce.com/anakart/en-ucuz-gigabyte-x570-aorus-pro-am4-ddr4-atx-fiyati,515996384.html

Ayrıca uyguna bulabilirseniz kesinlikle tavsiyemdir b550 aorus elite ya da b550 aorus elite V2 . Telefondan çok efektif link bırakamadım .

Teşekkür ederim sağolun.B450 ile B550 arasındaki fiyat farkına değer bir fark var mı?Asus marka almayı düşünüyorum.

BatuhanKLC

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
757

Elinizdeki işlemci özelinde konuşuyorum , giriş seviyesi b550 Asus ile orta seviye b b450 Asus arasında neredeyse hiç fark görmezsiniz sadece daha fazla para verirsiniz . Tavsiyem bütçenizi kaliteli bir ürüne ayırmadıktan sonra b450 m S2 h almanızdan yana. Fiyatına göre iyi bir ürün , Asus olmasına gerek yok illahaki.

KS

Emre Kaymak

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
RE: Cvp: RYZEN 7 5800x AÇILMAMA SORUNU

BatuhanKLC' Alıntı:
Elinizdeki işlemci özelinde konuşuyorum , giriş seviyesi b550 Asus ile orta seviye b b450 Asus arasında neredeyse hiç fark görmezsiniz sadece daha fazla para verirsiniz . Tavsiyem bütçenizi kaliteli bir ürüne ayırmadıktan sonra b450 m S2 h almanızdan yana. Fiyatına göre iyi bir ürün , Asus olmasına gerek yok illahaki.

O zaman gigabyte’ın b450M S2 sini alıyorum hocam.Teşekkür ederim.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri