Ryzen 7 7700'Den R7 7800X3D Geçmek Mantıklı Mı ?

MertUncas

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
11
Arkadaşlar yeni satın aldığım R7 7700'ü satıyorum aldığım fiyatın bir tık üstü 8510 Liraya almıştım 8700'ye satacağım çok bi fark yok garantisi faturası yepyeni zaten R7 7800x3D geçmeyi düşünüyorum
1x16 GB 6000MHz'li Ramım var R7 7800x3D+RTX 4060 Ti nasıl çalışır oyunlarda ? ( En merak ettiğim oyun PUBG )
@egecabbar

kuru cacık

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
206
O e.kartı ile zaten her iki işlemcide ,e.kartına eşit fps verdirir. İşlemci farkından dolayı, , PUBG de bi miktar artış olur, ama çok bariz bi şey beklenmemeli diye düşünüyorum.

egecabbar

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Ayın Üyesi
Tepki
956
Arkadaşlar yeni satın aldığım R7 7700'ü satıyorum aldığım fiyatın bir tık üstü 8510 Liraya almıştım 8700'ye satacağım çok bi fark yok garantisi faturası yepyeni zaten R7 7800x3D geçmeyi düşünüyorum
1x16 GB 6000MHz'li Ramım var R7 7800x3D+RTX 4060 Ti nasıl çalışır oyunlarda ? ( En merak ettiğim oyun PUBG )
@egecabbar
Ekran kartı çok yüksek olmadığından çok bariz bir fark görülmez arkadaşın dediği gibi. Ama pubg valorant tarzı işlemciye de bağlı olan oyunlarda artış izlersin.

KS

MertUncas

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
11
O e.kartı ile zaten her iki işlemcide ,e.kartına eşit fps verdirir. İşlemci farkından dolayı, , PUBG de bi miktar artış olur, ama çok bariz bi şey beklenmemeli diye düşünüyorum.
Ne gibi bir artış çok mu olur ? yani ryzen 7 7700'den daha çok mu olur

Ekran kartı çok yüksek olmadığından çok bariz bir fark görülmez arkadaşın dediği gibi. Ama pubg valorant tarzı işlemciye de bağlı olan oyunlarda artış izlersin.
Ne gibi bir artış çok mu olur ? yani ryzen 7 7700'den daha çok mu olur

kuru cacık

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
206
İşlemci ağırlıklı oyunlarda ,olur.Ne kadar olacağını net bilemiyorum,açıkçası.

KS

MertUncas

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
11

baktığım zaman çok öyle mühteşem bir FPS artışı olmuyor hocam birde bu testler doğru oluyor mu ? her yayınlayıcıda farklı FPS'ler görüyorum

İşlemci ağırlıklı oyunlarda ,olur.Ne kadar olacağını net bilemiyorum,açıkçası.
Ne gibi olur tahmini % yüzde kaç olur mesela hocam ryzen 7 7700'den geçiş yapsam ?

egecabbar

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Ayın Üyesi
Tepki
956

baktığım zaman çok öyle mühteşem bir FPS artışı olmuyor hocam birde bu testler doğru oluyor mu ? her yayınlayıcıda farklı FPS'ler görüyorum

Ne gibi olur tahmini % yüzde kaç olur mesela hocam ryzen 7 7700'den geçiş yapsam ?
Burdaki oyunların çoğu ekran kartı bazlı. PUBG ye bakmalısın. 7700 yeterli gelmiyor mu ?

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri