Ryzen Master İle Undervolt

MercimekAhmet

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
14
Merhaba Arkadaşlar,

Biostan ayar yapamadığım için bilgisayarı her açtığımda Ryzen 5 3600 işlemcimi 4.2 ghzde 1.21875 voltaj değerinde kullanıyorum.

Bu işlemin bilgisayara bir zararı olur mu? Cbp kapalı. Snowman t6 ultra soğutucu kullanıyorum.

Moderatörün son düzenlenenleri:

MirvaLe

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
131
Bios üzerinden yapılmayan her türlü müdahale sağlıklı değildir bence. Voltaj düşürme sebebiniz nedir sıcaklıkmı

KS

MercimekAhmet

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
14
Bios üzerinden yapılmayan her türlü müdahale sağlıklı değildir bence. Voltaj düşürme sebebiniz nedir sıcaklıkmı
Evet biraz fazla ısındığı için yapıyorum. Biostan yapmak en iyisi aslında ama biosta ghz sabitleyebiliyorum girdiğim voltaj değerini ryzen master a girdiğim zaman 1.1 olarak değişmemiş şekilde görüyorum

MirvaLe

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
131
Boost clock olarak zaten otomatik voltajında 4.2 ghz stabil çalışan bir işlemci. Voltaj düşürmeden T6 yeterli gelmesi lazım normalde. Kaç dereceyi görüyorsun yükde max. macun değişimi yaptınız mı kısa zamanda.

KS

MercimekAhmet

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
14
Boost clock olarak zaten otomatik voltajında 4.2 ghz stabil çalışan bir işlemci. Voltaj düşürmeden T6 yeterli gelmesi lazım normalde. Kaç dereceyi görüyorsun yükde max. macun değişimi yaptınız mı kısa zamanda.
Yeni değiştirdim boşta 45 derecelerde bf5 oyununda 80 görüyordu. Macun değişmeden önce de aynı değerlerdi şimdi yaptığım ayarlar ile aynı oyunda 70 72 derecelerde takılıyor

MirvaLe

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
131
Eğer sistemde sorun çıkarması yapmıyorsa siyah erkan veya kapanması gibi. şuanki ayarlarınızda devam edebilirsiniz. 75 dereceye kadar yaz aylarında normal sayılabilir.

KS

MercimekAhmet

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
14
Eğer sistemde sorun çıkarması yapmıyorsa siyah erkan veya kapanması gibi. şuanki ayarlarınızda devam edebilirsiniz. 75 dereceye kadar yaz aylarında normal sayılabilir.
Bu ayarları 1 saat test ettim hiç bir sıkıntı çıkarmadı şuan bir sorun yok gibi.

KS

MercimekAhmet

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
14
OCCT uygulamasinda 1 saat kadar test ettim hiç bir sorun vermedi işlemci de ortalama 65 70 dereceleri gördü maksimum.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri