Ryzen5 7500F Mi I5 13400F Mi ?

Semih48

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
78
Başlıkta belirttiğim işlemcilerden özellikle oyun için hangisini almalıyım ? Nedenleri ile belirtirseniz sevinirim.

FurkanBrkz

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
44
Başlıkta belirttiğim işlemcilerden özellikle oyun için hangisini almalıyım ? Nedenleri ile belirtirseniz sevinirim.
Performans olarak ikisi hemen hemen aynı ama İntel in çekirdek avantajı var ama AMD de hem tek çekirdekte nispeten daha iyi ve AM5 soketin daha uzun ömürlü olması. Intel 14. nesilden sonra soket değiştirecek. Ben olsam AMD den tercihimi kullanılırdım hocam.

KS

Semih48

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
78
Performans olarak ikisi hemen hemen aynı ama İntel in çekirdek avantajı var ama AMD de hem tek çekirdekte nispeten daha iyi ve AM5 soketin daha uzun ömürlü olması. Intel 14. nesilden sonra soket değiştirecek. Ben olsam AMD den tercihimi kullanılırdım hocam.
Fps oyunlarında hangisi daha iyi

drak

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
16
7500f in l3 cahce 32mb buda oyunlarda tam istediğimiz bu deriz ya ha öyle bir işlemci kulte tipi bir soğutma ile harika gider fps oyunlarında iyi iş görür

NotHappy

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
1,173
kendim 13400F kullanıyorum , ama tercihin 7500F olsun youtube testlerine bakman yeterli.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri