Rzyen 5 5500 Için Hangisi Daha Iyi Olur

Ahmet_nurgül

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
9
Ryzen 5 5500 işlemci için hangi kule tipi soğutucu daha iyi olur ve en fazla kaç derece olur
Kasa: Antec ax20
Anakart : Asus prime b450m K ıı
Ram : Kingston fury beast RGB

Snowman t6 ultra vs id cooling se 214 xt

Snowman t6 ultra :

İd cooling se 214 xt :

Çağdaş Işık

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
4,760
Ryzen 5 5500 işlemci için hangi kule tipi soğutucu daha iyi olur ve en fazla kaç derece olur

Snowman t6 ultra :

İd cooling se 214 xt :
İkisi de iyi bir ürün 5500 çok ısınan bir işlemci değil bütçene hangi uyuyor ise onu tercih et.

DramatikGoril

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
9

Snowman t6 ultra :

İd cooling se 214 xt :
5500 e stok işlemcisi yetiyor deniliyor. Sıcaklık değerlerini takip ettin mi işlemcinin ?

fuRkan_dt

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
46
islemcin 85 dereclereri gecmiyorsa sikinti olmaz yoksa hava sogutma alin bu islemci icin sivi sogutma cok masrafli olur hava sogutma alirsaniz iyi olur

KS

Ahmet_nurgül

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
9
Stok fan gayet yeterli bence 5500 e artı bir masraf yapmaya gerek yok konu sahibine tavsiye
Knk oyunlarda 70 80 derece oluyor ben daha düşük olmasını istiyorum
5500 e stok işlemcisi yetiyor deniliyor. Sıcaklık değerlerini takip ettin mi işlemcinin ?
GTA 5 oynuyorum 1080p yüksek ayarlarda 80 81 derece
Pubd ye yüksek ayarlarda 81 82

bende aynısı var %100 yükte 25dkda max 67 dereceyi gördü stok fan kasa mesh
Knk Sen başka bir işlemci mı aldın

QuickEK

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
144

Ben de de aynı işlemci aynı sorun maalesef. Kule tipini denemeden önce kasamın ön panelini değiştirip custom ön panel takacağım. Camdan mesh kasaya geçmiş olacam bir nevi. Bu şekilde sorunun çözüleceğini umuyorum, bence sende aynı şekilde yap. Eğer kasa cam ise kule tipinin anlamı kalmaz genelde.

KS

Ahmet_nurgül

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
9
Ben de de aynı işlemci aynı sorun maalesef. Kule tipini denemeden önce kasamın ön panelini değiştirip custom ön panel takacağım. Camdan mesh kasaya geçmiş olacam bir nevi. Bu şekilde sorunun çözüleceğini umuyorum, bence sende aynı şekilde yap. Eğer kasa cam ise kule tipinin anlamı kalmaz genelde.
Kanka bios pilini çıkarıp taktım yani bios sıfırladım GTA 5 de 80derece olan işlemci 65 67 derece oldu sende dene bence zaten benim kasa mesh di yan camını da soktum onlar çok etki etmiyor gibi ama kasanın tüm fişleri çek PSU düğmesinden kapat sonra yere al bios pilini çıkar internetten bakabilirsini youtubeden nasıl yapıldığına zaten çok basit hiç korkma sonra 10dakka bekle arada bir kasadin açma tuşuna bas 20 30 defa sonra bios pilini tak sistemi çalıştır bios ayarlarin sıfırlanmis olacak önce onları yap ama stok sogutucun varsa işlemciye overclok yapma bende düzeldi sende de duzelebilir belki bide benim kasada egzoz fanı yok onu Alacam birde üste Alaçam 2 tane fan bir de snowman m200 alacağım işlemci buz gibi çalışır dene bence

hüsoouuee

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
54

he kanka yok lan :D bende şaşırdım sizin değerlerinizi görünce ama benimkinin macunu mx4 ondan fark eder mi acaba

hüsoouuee

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
54
Knk bios pilini çıkarıp takınca düzeldi 68 falan oldu GTA da
kanka xmp açtıysan ramler fazla ısınır o sıcaklıkta etki etmiş olabilir biosu sıfırlayınca eski ayarına düşük mhzye dönmüştür ramler o yüzden fazla ısınmazlar oda etki etmiş olabilir

KS

Ahmet_nurgül

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
9
kanka xmp açtıysan ramler fazla ısınır o sıcaklıkta etki etmiş olabilir biosu sıfırlayınca eski ayarına düşük mhzye dönmüştür ramler o yüzden fazla ısınmazlar oda etki etmiş olabilir
Yok knk hepsini ayarladım zaten bios sıfırladiktan sonra

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri