S20Fe Mi A54 Mü

Marullar

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
9
2 telefon arasında kaldım bütçem 14k kamera ve opera instagram tarzı yerlerde takılıyorum pek oyun oynamam sizce hangisini almak daha mantıklı

iWexlyn

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
92
2 telefon arasında kaldım bütçem 14k kamera ve opera instagram tarzı yerlerde takılıyorum pek oyun oynamam sizce hangisini almak daha mantıklı
Hocam eğer güncelleme sorun olmazsa sizin için s20fe derim ben. Dezavantajı a54e göre güncelleme ve bataryası. Ama onun dışında kamera, işlemci olarak çok daha iyi bir telefon s20fe. Fakat s20fe alacaksan snapdragon işlemcili almalısın exynos işlemci taraftarı değilim çünkü.

KS

Marullar

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
9
güncelleme neleri etkiliyor acaba

iWexlyn

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
92
güncelleme neleri etkiliyor acaba
Hocam şöyle. A54'de 4 sene android 5 sene de güvenlik güncellemesi olacak. Android sürümü güncellenecek yeni özellikler olacak vs. Fakat şöyle bir durum da var çoğu şirket güncellemelerle beraber eski telefonları yavaşlatma politikasına giriyor. Tabi a54 bu sene çıkış yapan bir cihaz bir yavaşlama vs olacağını düşünmüyorum kısa zamanda. S20fe ise artık güncelleme almayacak ya da yanılmıyorsam güvenlik için bir güncelleme alacak sadece.

Kemo

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
127
A54 daha mantıklı, kameraları yakın birbirine. Diğer özellikler ise A54 önde ve 3 yıl daha güncel

KS

Marullar

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
9
Bende bi şaşırdım görünce sizce s20fe yi mi alim çok kararsız kaldım oyun vs oynamayacağımdan güncelleme önemli mi emin değilim

iWexlyn

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
92
Bende bi şaşırdım görünce sizce s20fe yi mi alim çok kararsız kaldım oyun vs oynamayacağımdan güncelleme önemli mi emin değilim
Hocam ben sizin yerinizde olsam S20FE'yi alırdım. Oyun oynamayacaksan batarya 1 günü çıkarır. İnceleme videolarına da bakabilirsin A54'ün iyi olduğu 2 nokta var ki biri benim için çok önemli değil, bataryası daha iyi ve güncelleme alacak olması. Onun dışında performans olarak S20 FE çok daha iyi. Fakat altını çizerek söylüyorum mutlaka Snapdragon işlemcili s20fe alın. Kamera önemli demişsiniz zaten S20 FE kamera anlamında da daha başarılı. S serileri samsungun en iyi serisi zaten tabi telefon 3 yıl önce piyasaya çıktı fakat a54'ten hala daha iyi.

KS

Marullar

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
9
tamamdır teşekkür ederim yardımlarınız için sizi çok yordum 3 sene geçmiş olmasına rağmen bu kadar az gelişme göstermeleri bi garibime gidiyor yaptıkları şeylere baksalar bile daha çok işine yaracak şeyler bulacaklar ama yakında daha hızlı gelişme gelir gibi geliyor tekrardan yardımlarınız için teşekkürler

iWexlyn

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
92
tamamdır teşekkür ederim yardımlarınız için sizi çok yordum 3 sene geçmiş olmasına rağmen bu kadar az gelişme göstermeleri bi garibime gidiyor yaptıkları şeylere baksalar bile daha çok işine yaracak şeyler bulacaklar ama yakında daha hızlı gelişme gelir gibi geliyor tekrardan yardımlarınız için teşekkürler
Ne demek hocam hayırlı olsun şimdiden. Aslında şöyle A serisi orta segmentten oluşan bir seri. A54 evet güzel bir cihaz ama işlemcisi beni A54'ten uzaklaştırıyor. Şu ana kadar işlemci bazlı olumsuz bir yorum doğru düzgün görmedim ama exynos sonuçta belli olmaz.

KS

Marullar

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
9
Ne demek hocam hayırlı olsun şimdiden. Aslında şöyle A serisi orta segmentten oluşan bir seri. A54 evet güzel bir cihaz ama işlemcisi beni A54'ten uzaklaştırıyor. Şu ana kadar işlemci bazlı olumsuz bir yorum doğru düzgün görmedim ama exynos sonuçta belli olmaz.
ama şöyle düşününcede a54 almak mantıklı geliyor her sene 1 güncelleme alsa s20fe her sene bi tık yavaşlıyacak ve en sonunda a54le aynı hızda olacak tek farkı bu ama ben birkaç seneye yine değişirim gibi geliyor

Laws

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
135
ama şöyle düşününcede a54 almak mantıklı geliyor her sene 1 güncelleme alsa s20fe her sene bi tık yavaşlıyacak ve en sonunda a54le aynı hızda olacak tek farkı bu ama ben birkaç seneye yine değişirim gibi geliyor
Hocam ne aldınız? bende bu iki model arasında kaldım.

KS

Marullar

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
9
Hocam ne aldınız? bende bu iki model arasında kaldım.
A54 aldım kamerası güzel bataryası rahat günü çıkarıyor ama telefon kalın geldi alışılır tabi ama oyun vs oynamıyorsan ve telefonda çok takılmıyorsan bu bütçeye telefon almaya gerek yokmuş bence ön çerçevesi bi tık kötü duruyor ve bi tık kalın birazda ısınma sorunu var ilk 2 gün ısındı ama şuan bi sorun yok tabi telefon çok elimde olmuyor

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri