Soru S23 Almanydan Alınsa Sorun Olur Mu ?

Devrim59

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
46
S22 nin hayal kırıklığu olduğunu öğrendiğimden beri açıkcası çok şaşkınım s23 ailesinden en düşük olan kardeş s23 sizce vergi vs kaç TL olur ? Ve yurt dışından dayıma aldırsam bana o kargoyu gümrükte vs takılmadan yollayabilir mi ? Yolladığı zaman kayıt ücreti ne kadar ? Süreçte sorun olur mu

Syqex

Bilgisayar Uzmanı
Bilgisayar Uzmanı
Tepki
5,198
Gümrüğe takılmaması için telefonun kutusu yada başka bir parçası olmaması gerekir galiba. Hediye olduğu belli olsun diye. Diğer türlü sıkıntı olabilir. Buna rağmen bile takılabilir yani riskli bir durum. Vergi ücreti ne kadar bilmiyorum ama seçim zamanına doğru oy toplamak için vergilerde düşüşe gidilebilir diye düşünüyorum.

MuRO

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
16
telefonu yurtdışı aldığınızda kayıt ettirmek için bir pasaporta ve o pasaport ile son zamanlarda(tam süresini hatırlamıyorum) yurtdışına çıkmış olmanız lazım aksi taktirde kayıt ettiremezsiniz kayıt ettirmeden de kullanmak için 120 günde bir kere sim slotunu değiştirmeniz lazım bu şartlar düşünülmeli ayrıca hediye de olsa sim kartlı cihazlar gümrükten geçmez diye biliyordum ki burada da öyle yazıyor

Ahmeet_1

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
892
S22 nin hayal kırıklığu olduğunu öğrendiğimden beri açıkcası çok şaşkınım s23 ailesinden en düşük olan kardeş s23 sizce vergi vs kaç TL olur ? Ve yurt dışından dayıma aldırsam bana o kargoyu gümrükte vs takılmadan yollayabilir mi ? Yolladığı zaman kayıt ücreti ne kadar ? Süreçte sorun olur mu
iphone 14 128 gb sıfır ürün kayıt etmesiyle beraber 23,500t lye gelıyor dostum. almanaydan alırsan 28-29 bine gelir telefoncular ucuz ülkelerden getırıyor. tanıdığım telefoncu yapıyor ben ondan aldım.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Geri