Sahibinden İkinci El Ekran Kartı Almak Hakkında (Temmuz 2023)

sancarg

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
5
Selamlar,

Mesela böyle bir ürün alacaksam hileye uğramamam için neye dikkat etmeliyim? Furmak değerlerine ne kadar güvenmeliyim, aradığımız, dikkat ettiğimiz değerler neler? Sahibinden sitesinden param güvende ile hiç alışveriş yapmadım, alıcıyı ne kadar korur? Bilgili biri yardım edebilirse sevinirim.

Moderatörün son düzenlenenleri:

ilgazburcin

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
14
hiçbirşeyden emin olamazsın hele hele şuan böyle bir Türkiyede yaşıyorken adam mining yaptı mı yapmadı mı başkasından alıp kendi malı gibi mi satıyor hiç bilemezsin biraz daha dişinden tırnağından arttırıp taksitle almak en mantıklısı tabi şahsi görüşüm bu yönde .

QuickEK

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
144
Satıcının evinde denemek en iyisidir. Sıkıntı çıkarsa zaten almazsın sıkıntı yoksa da alırsın. Onun dışında eğer kargoyla ya da direk teslim alacaksan o konuda risk alacaksın. Her şey olabilir.

Sahuraka

Moderatör
Moderatör
Tepki
4,186

Mesela böyle bir ürün alacaksam hileye uğramamam için neye dikkat etmeliyim? Furmak değerlerine ne kadar güvenmeliyim, aradığımız, dikkat ettiğimiz değerler neler? Sahibinden sitesinden param güvende ile hiç alışveriş yapmadım, alıcıyı ne kadar korur? Bilgili biri yardım edebilirse sevinirim.
Param güvende ile satın al

KS

sancarg

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
5
Satıcının evinde denemek en iyisidir. Sıkıntı çıkarsa zaten almazsın sıkıntı yoksa da alırsın. Onun dışında eğer kargoyla ya da direk teslim alacaksan o konuda risk alacaksın. Her şey olabilir.
sıkıntı çıkarsa dediğin ne mesela, fiziksel hasarı olmayabilir ama mining yapılmıştır mesela. Nelere dikkat etmem lazım, nasıl anlayacağım

eren513351

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
sıkıntı çıkarsa dediğin ne mesela, fiziksel hasarı olmayabilir ama mining yapılmıştır mesela. Nelere dikkat etmem lazım, nasıl anlayacağım
Mining yapılmışmı anlayamazsın çok çok zor. Kartın performansına bak mesela 6900xt Sapphire nitro furmark 2-3 testine YouTube dan bak 3-5 fps 2-3 derece oynaması önemli değil ama kart yorgunda sıkıntısı varsa fps 30-40 oynar derece 6-20 arası oynar falan

fastdriver3459

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
256

Param güvende falanla sakın alma varsa imkan görerek test ederek alman daha iyi ben furkmark güvenmem açıkçası ikinci el herzaman risktir iyide çıkabilir kötüde bunu göze almalisin

KS

sancarg

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
5
Param güvende falanla sakın alma varsa imkan görerek test ederek alman daha iyi ben furkmark güvenmem açıkçası ikinci el herzaman risktir iyide çıkabilir kötüde bunu göze almalisin
Eğer harbiden az kullanılmış sağlam bir kart bulursam (10k civarı), 25-27k liraya 4060ti veya max 3070ti yerine 6900xt kullanabilcem. Vermesi zor bir karar :/

EymenO.

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Tepki
370
Selamlar,

Ofisten, Dükkandan, internet kafe gibi ortamlarda satıyorsa, elinde birden fazla benzer ürün var ise hiç yaklaşma bile, kişinin kendi evinde sisteminde takılı olan bir kart ise, veya değiştirdiği bir kart ise Furmark vs testlerini gerçekleştir değerler güzel ise alabilirsin.

Ofisten, Dükkandan, internet kafe gibi ortamlarda satıyorsa, elinde birden fazla benzer ürün var ise hiç yaklaşma bile, kişinin kendi evinde sisteminde takılı olan bir kart ise, veya değiştirdiği bir kart ise Furmark vs testlerini gerçekleştir değerler güzel ise alabilirsin.
kendi paylaştığı fotoğrafa güvenmek pek mantıklı değil.

GravediggerDemon

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
44
Eğer harbiden az kullanılmış sağlam bir kart bulursam (10k civarı), 25-27k liraya 4060ti veya max 3070ti yerine 6900xt kullanabilcem. Vermesi zor bir karar :/
3070 im var knk daha 1 ay kullanıldı garanti fln duruyor bende satıp 4070ti mi alsam diyorumda satamam şuan maalesef :D

3070 im var knk daha 1 ay kullanıldı garanti fln duruyor bende satıp 4070ti mi alsam diyorumda satamam şuan maalesef :D
+LHR ürün

Pantheon

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Bende aldım gelecek bakalım. Garantisi sürüyor dedi, gelince bir test yapacağım. :)

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri