Sahibinden Üzerinden Satış Yaptığım Kişi İbanım Üzerinden Başkasını Dolandırmış

xRosita

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
21
Selam Dostlar,

Bu sarı sitede anakart ilanım vardı. Adamın teki aradı. Dedi ki ben sana havale/eft yapsam oradaki arkadaşıma ürünü elden teslim eder misin . Kendisi il dışındaymış.

Tamam dedim, verdikleri konuma gittim. Parayı yolladı, bende ürünü teslim ettim. 2 gün sonra meğerse bu adam başka birine havale ile ürün satmış. O çocuğa da benim ibanı vermiş. Benim ibana parayı yollatmış. Demiş ki aldığın ürünü ben sana kargolayacağım. Ama benim haberim yok. Ben sandım ki adam benim sattığım ürünün parasını yolladı.

Şimdi çocuk aradı diyorki ben sana monitör için para yolladım. Ben de şaşırdım. Mevzuyu sonradan anladım. Yani işin aslı tezgaha geldik. Dolandırılan kişi şimdi dava falan açacak. Ben ne yapacağım. Böyle bir şeyle karşılaşan var mı?

Moderatörün son düzenlenenleri:

rkarayel

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
881
Öncelikle bu tip konularda şehir dışı işin içine girince hem seri numarası almanızı hem de EFT açıklamasına ürünün yazilmasini tavsiye ederim nolur nolmaz. Sizin sorununuza gelince ilk ticarette zaten ürün teslim edildi anladığım kadarıyla, 2. Sipariş için de parayı atan kişiye banka aracılığıyla ulaşmayı deneyebilirsiniz, belki yanlış para geldi vs derseniz yardımcı olur. Baktınız elinizden geleni yaptınız ses yok parayı tekrar gönderir geçersiniz, günlük işler için bile IBAN paylaşıyoruz haberiniz olmadan hesaba gelen paradan dolayı başınızın derde gireceğini düşünmüyorum. Tabi olayı doğru anladıysam.

KS

xRosita

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
21
DA Forum'da gerekli cevap verilmemiş miydi? Sizlik bir durum yok. Şikayetinizi sarı siteye bildirmeniz yeterli.
Sarı siteye ne bildireyim? Aradım söyledim durumu. Bizlik bir olay yok diyorlar. Başına gelen biri yardımcı olur mu diye burada paylaştım. Zaten kötüyüm niye böyle yorum yapıyorsunuz
Öncelikle bu tip konularda şehir dışı işin içine girince hem seri numarası almanızı hem de EFT açıklamasına ürünün yazilmasini tavsiye ederim nolur nolmaz. Sizin sorununuza gelince ilk ticarette zaten ürün teslim edildi anladığım kadarıyla, 2. Sipariş için de parayı atan kişiye banka aracılığıyla ulaşmayı deneyebilirsiniz, belki yanlış para geldi vs derseniz yardımcı olur. Baktınız elinizden geleni yaptınız ses yok parayı tekrar gönderir geçersiniz, günlük işler için bile IBAN paylaşıyoruz haberiniz olmadan hesaba gelen paradan dolayı başınızın derde gireceğini düşünmüyorum. Tabi olayı doğru anladıysam.
İbanıma gelen parayı gönderen kişi dolandırılmış ve suç duyurusunda bulunacak. Parayı benim hesabıma atmış. Ben dolandırmışım gibi gözüküyor. telefon konuşmasından başka elimizde bir şey yok

Genzo

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
287
Burada benim bildiği avukat yok. Kim nederse havadan söyler. Neden iban filan bu işler peşinde koşuyorsunuz ki anlamıyorum. Elden al elden ver. Adam cihazı elden aldırıyor ibandan atıyor. Neyse hayırlısıyla çözülür inşallah diyelim.

KS

xRosita

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
21
Burada benim bildiği avukat yok. Kim nederse havadan söyler. Neden iban filan bu işler peşinde koşuyorsunuz ki anlamıyorum. Elden al elden ver. Adam cihazı elden aldırıyor ibandan atıyor. Neyse hayırlısıyla çözülür inşallah diyelim.
Adam bana çocuğuna bilgisayar topladığını , onun olduğu yerde parça bulamadığını falan söyledi. Ben de bilemedim ki bana her şey normal geldi. 1.30 da buluşacağımız yere gel dedim. Geldi verdim ürünü parayı aldım. Bu kadar.

Genzo

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
287
Adam bana çocuğuna bilgisayar topladığını , onun olduğu yerde parça bulamadığını falan söyledi. Ben de bilemedim ki bana her şey normal geldi. 1.30 da buluşacağımız yere gel dedim. Geldi verdim ürünü parayı aldım. Bu kadar.

Parayı ne zaman gönderdi peki ürünü verdiğin andamı ?

rkarayel

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
881
Sarı siteye ne bildireyim? Aradım söyledim durumu. Bizlik bir olay yok diyorlar. Başına gelen biri yardımcı olur mu diye burada paylaştım. Zaten kötüyüm niye böyle yorum yapıyorsunuz

İbanıma gelen parayı gönderen kişi dolandırılmış ve suç duyurusunda bulunacak. Parayı benim hesabıma atmış. Ben dolandırmışım gibi gözüküyor. telefon konuşmasından başka elimizde bir şey yok
Ya eksik bir olay var ya ben yanlış anladım adam parayı attı mı attı ürün alamadı, ee bu durumda kişiyle anlaşın verin parasıni olay kapansın ha yok illa şikayet edicem diyorsa etsin sonuçta siz dolandirmadiniz ne adına bir mesaj var ne telefon konuşması

KS

xRosita

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
21
Ya eksik bir olay var ya ben yanlış anladım adam parayı attı mı attı ürün alamadı, ee bu durumda kişiyle anlaşın verin parasıni olay kapansın ha yok illa şikayet edicem diyorsa etsin sonuçta siz dolandirmadiniz ne adına bir mesaj var ne telefon konuşması
Parayı attığı kişi ben olduğum için otomatikman tek delil olarak İBAN numarasını yani beni suçlu gösterecek. Ben parayı göndermesine gönderirim. Ama 3800TL az bir para değil ya

Genzo

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
287

Olay şu cihazı sattığı kişiye ibanını veriyor. Cihazı alacak kişide bu cihazı başka birine satıyormuş gibi o kişiye bu arkadaşın ibanını veriyor.

Bu arkadaşa gelen para 3.kişiden :) :) Bu denklemde3. kişi dolandırıldı..

Umarım anlatabilmişimdir. Ben böyle anladım :) :)

rkarayel

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
881
Olay şu cihazı sattığı kişiye ibanını veriyor. Cihazı alacak kişide bu cihazı başka birine satıyormuş gibi o kişiye bu arkadaşın ibanını veriyor.

Bu arkadaşa gelen para 3.kişiden :) :) Bu denklemde3. kişi dolandırıldı..

Umarım anlatabilmişimdir. Ben böyle anladım :) :)
Bahçivan aşçıya, aşçı uşağa gibi olmuş hikaye :D
Deliller ile alıcı kişiye yönelmek dışında çare kalmıyor ulan ben 3 ayda PSU zor sattım adam heveslendigi ürünü pazarlayip başkasına satmış parayı da satıcıya atmış vay arkadaş.
Konuşmalar umarım duruyordur en azından onlar delil olur

Genzo

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
287
Deliller ile alıcı kişiye yönelmek dışında çare kalmıyor ulan ben 3 ayda PSU zor sattım adam heveslendigi ürünü pazarlayip başkasına satmış parayı da satıcıya atmış vay arkadaş.

Yani bana bu hikaye saçma geldi ama neyse :) :) Hayırlısı diyelim.

KS

xRosita

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
21
Yalnızca telefonda görüştük ona da nasıl ulaşırız bilmiyorum

KS

xRosita

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
21
Parayı ne zaman gönderdi peki ürünü verdiğin andamı ?
Ben yoldayım geliyorum dedim. Adamda dedi tamam parayı ben yolluyorum. Sonra buluşma yerine geldim. Baktım adam parayı yollamış. Buluşacağım arkadaşını aradım ben geldim dedim. Teslim ettim. Zaten işim var diye hızlıca teslim edip ayrıldım oradan

Genzo

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
287
Ben yoldayım geliyorum dedim. Adamda dedi tamam parayı ben yolluyorum. Sonra buluşma yerine geldim. Baktım adam parayı yollamış. Buluşacağım arkadaşını aradım ben geldim dedim. Teslim ettim. Zaten işim var diye hızlıca teslim edip ayrıldım oradan

Hocam sarı sitedeki ilanın numarasını paylaşabilirmisin. Merak ettim bakıyım bi..!

rkarayel

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
881
Valla hocam suç duyurusunda bulunulursa biraz uğraştırır ama ne diyeyim adamlar resmen tarikat gibiler arkadaş ayarlamış alacak adamı bulup size kadar attırmış, yerinizde olsam garanti olması adına tanıdık bir avukat varsa danışırdim olay sicakken

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Geri