şaka gibi hazır kasa aldığım pc de ekran kartımın güç girişi yok ve ben yeni fark ettim

reflection

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
22
bugün forumda bir başlık açmıştım. Toz alma sonrası ekran kartında ısınma diye. Neyse bugün ekran kartı işlerine öyle bir düştüm ki pc'nin girmediğim yeri, bakmadığım özelliği kalmadı ve bir şey fark ettim. Benim ekran kartım gtx 1650 gddr 6 4gb tek fanlı model.youtube dan 4 5 kişiden bu model kartın incelemesine bakınca birşey fark ettim; model aynı kod isimleri aynı değil. Yani, asus tek fan model için 2 farklı kart yapmış şaka gibi wtf! biri anakart ile beslenen biri ise psu ile benlenen yani güç girişli. Benim model max 1890 mhz diğeri max 1950 mhz ulaşıyor.gaming gen tr sağ olsun fiyattan kısacam diye mi? elde yok diye mi? bana pin'siz modeli kitlemiş.hayatımda ilk defa pc işinden kazık yemiş oldum. Siz siz olun hazır sistem alırken kartın modelini en küçük detayına kadar araştırın. Neyse sizler ile paylaşmak istedim trajikomik bir olay oldu benim için :)

Son düzenleme:
KS

reflection

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
22
karşılaştırdım , aynılar abi aynılar şaka gibi tip aynı. :) tamam kendime hak verdim bu iki model alınırken net hata yapılabilir.

Son düzenleme:

paladaddy

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
649
bir problem yok aslında ankarttan gelen guc yetıyor ekran kartına. asus tuf 1650 almısytım aynı seyı bende yasadım sasırmıstım :)

KS

reflection

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
22
bir problem yok aslında ankarttan gelen guc yetıyor ekran kartına. asus tuf 1650 almısytım aynı seyı bende yasadım sasırmıstım :)
öyle baktım taş çatlasın aralarında 10 fps oynuyor.sorun benim yeni fark etmem bayağı şaşırdım. Sizin model çift fanlı dimi gddr 6.

Fenomend

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
517
Aslında bilmemeniz çok işli dışlı olmadığınızda olabiliyor. Bazı modeller çok güçlü olmayan gpu larda güç girişi olmuyor gt 1030, gtx 1050 , 1050 ti (her modeli değil ) gibi bazı kartlarda ITX, PHOENİX, DUAL MİNİ gibi eğer bu modellerin OC Edition gibi frekansı yükseltilmiş bu nedenle daha yüksek güç çeken TDP si yüksek kartlarda güç girişi oluyor .

ITX 2070 te var farklı modellerde var ama çift pin girişii ITX (ATX, EATX, MATX, ITX ) mini kasalarda kullanıldığı için istisnai durumları oluyor.

Sizin kart Asus PHOENİX tek fanlı olan model düşük tdp li 1650 gpu varyantı büyük ihtimalle sanırım. İsimlendirmeler markaların modellerine göre değişiyor .

KS

reflection

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
22
Aslında bilmemeniz çok işli dışlı olmadığınızda olabiliyor. Bazı modeller çok güçlü olmayan gpu larda güç girişi olmuyor gt 1030, gtx 1050 , 1050 ti (her modeli değil ) gibi bazı kartlarda ITX, PHOENİX, DUAL MİNİ gibi eğer bu modellerin OC Edition gibi frekansı yükseltilmiş bu nedenle daha yüksek güç çeken TDP si yüksek kartlarda güç girişi oluyor .

ITX 2070 te var farklı modellerde var ama çift pin girişii ITX (ATX, EATX, MATX, ITX ) mini kasalarda kullanıldığı için istisnai durumları oluyor.

Sizin kart Asus PHOENİX tek fanlı olan model düşük tdp li 1650 gpu varyantı büyük ihtimalle sanırım. İsimlendirmeler markaların modellerine göre değişiyor .
ilginçtir kartım oc edition bu arada. kartın pin girişi var mı? yok mu? sistemi alırken kontrol etmek aklıma gelmedi. Neyse sıkıntı yok performansından memnunum.pin girişli versiyon ile arasında stock hızda max 50 mhz bir fark gördüm. ondan çok üzülmedim cevap için teşekkürler.

Fenomend

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
517
ilginçtir kartım oc edition bu arada. kartın pin girişi var mı? yok mu? sistemi alırken kontrol etmek aklıma gelmedi. Neyse sıkıntı yok performansından memnunum.pin girişli versiyon ile arasında stock hızda max 50 mhz bir fark gördüm. ondan çok üzülmedim cevap için teşekkürler.
PHOENİX modeli aslında çokta sıkıntı edilecek durum değil güç girişi istese daha çok güç tüketimi demek olacaktı. Eskiden belli başlı kart modelleri olurdu şimdi aynı gpu yla 50 tane varyant çıkarıyorlar yetmioyr daha çok vram koyuyorlar filan iyice pazarlamanın nirvanasına çıktılar çoğu üründe oluyor artık eskiden 3 ana model çıkardı düşük orta yüksek şimdi ise ara modeller gaming modelleri standart modeller yok güç tüketimi yok mini yok tek fanlı iş çığrından çıkıyor bir yerde bazen takip edilmesi zor oluyor :) sorunsuz çalışıyorsa güle güle kullanın :)

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri