Samsung 870 Evo Alınır Mı ?

cihan2m

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
53
Arkadaşlar şu an sistemimde WD 480GB NVMe SSD + WD 480GB HDD bulunuyor. SSD'ye Windows'u ve rekabetçi oyunları, HDD'ye ise hikayeli oyunları kuruyorum. Son zamanlarda HDD'de yer alan oyunlarda ara sahnelerde oyunun çok beklediğini fark ettiğim için bu durum canımı sıktı ve Samsung 870 EVO 1 TB SATA SSD almaya karar verdim (anakartım 2 NVMe SSD desteklemiyor). Bu SSD'yi aldıktan sonra bahsettiğim problemde ciddi bir etkisi olur mu? Sizce mantıklı mı düşündüğüm şey? Hikayeli solo oyunları kuracağım sadece Samsung EVO'ya.

ikikarefarki

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
54
Bahsettiğin ara sahneler "loading anları" ise evet fark edilir bir etkisi olması gerekir.
SSD için, ben de samsungun 860 evo'sunu 2 senedir kullanıyorum, 2 tane var. 2'si de hala sağlıklı.

KS

cihan2m

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
53
Oyun içi geçişlerde etkisi olacağı kesin bence 480 lik NVME portuna 1 TB m2 alsan daha iyi olur diye düşünüyorum.
Evet hocam dediğiniz gibi yapacağım ben sata ssd daha ucuz olur diye düşünmüştüm fakat aynı fiyattalarmış.

En kaliteli SSD bu mudur ?

egecabbar

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
1,093
Evet hocam dediğiniz gibi yapacağım ben sata ssd daha ucuz olur diye düşünmüştüm fakat aynı fiyattalarmış.

En kaliteli SSD bu mudur ?

Ona 2.3k vermek yerine kc3000 1tb alabilirsin anakart gen 4 destekliyorsa, ama eğer desteklemiyorsa şuan stoklar azaldığı için fiyatı artmış ama G2 1tb alabilirsin en son 1.6k diye hatırlıyorum

KS

cihan2m

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
53
Ona 2.3k vermek yerine kc3000 1tb alabilirsin anakart gen 4 destekliyorsa, ama eğer desteklemiyorsa şuan stoklar azaldığı için fiyatı artmış ama G2 1tb alabilirsin en son 1.6k diye hatırlıyorum
İleriye dönük bir tercih yaptım ve bunu aldım;

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri