Samsung 980 PRO Full Power Mod?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

RoBU

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Selamlar,

Bir sorum olacak çok merak ettiğim. Araştırdım ancak elle tutulur beni tatmin edecek bir cevap alamadım.

Samsung 980 PRO 1tb kullanıcısıyım, Samsung magician yazılımı içerisinde Full Power Mod mevcut. Bunu açık kullanmak ssd ye zarar verir mi? Kullanım ömrünü kısaltır mı? Anakartta ssd için üzerine gelen soğutucu mevcut bende, ısınma yönünden sorun olacağını sanmıyorum. Çok merak ettiğim ve araştırsamda cevaplardan tatmin olmadığım bir konu. 

Teşekkürler.

OceanLaB

Administrator
Admin
Tepki
5,244
Cvp: Full Power Mod

Selamlar,

Samsung'un geliştirdiği bu özellik sayesinde diskte performans gerektiği anlarda öncelik vererek okuma/yazma hızlarında kayıp yaşanmamasını sağladığı iddia ediliyor. Diske bir şey taşırken veya diskten aktarım sağlarken bir kaç inceleme videosunda da fark ettiği belirtiliyor.

İnceleme videosu;

Özellikle PCI-Express 3.0 arayüzünde çok daha etkiliği olduğu söylenirken, 4.0 performansı o kadar fark ettirmediği notlar arasında.

Ömrünü kısaltma konusunda ise Samsung 5 yıl garanti veriyor. Bu süre zarfı içerisinde yazılımdan kaynaklı "bir ömür kısalması yaşansa" diyelim direkt firma garantisi devam ettiğinden ürün değişimi yapılabiliyor.

KS

RoBU

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Cvp: Samsung 980 PRO Full Power Mod?

Sonuç olarak full power modda kullanmayı önerir misiniz? siz kuullanır mısınız?

OceanLaB

Administrator
Admin
Tepki
5,244
RE: Cvp: Samsung 980 PRO Full Power Mod?

RoBU' Alıntı:

Beni uçuracak farklar oluşturmadığı için "sürekli" kullanmazdım. Sonuçta her dakika veri transferi yapmıyoruz. Kullandığınız disk zaten piyasanın en iyi üreticilerinden. Okuma yazma hızları da iyi.

Oguz11

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
RE: Cvp: Samsung 980 PRO Full Power Mod?

RoBU' Alıntı:

Hocamın cevabından anladığım kullan geç eğer 5 sene içinde sıkıntı yaşarsan garantiye gönder ürünü sıfırıyla değiştirmiş olursun :D

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri