samsung LU28E590DS/Uf 60Hz 4k monitör le ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

pcdoktoru

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Merhabalar arkadaşlar bende  başlıkta da belirtiğim gibi samsung  LU28E590DS/Uf 60Hz 4k monitör var oyunlarda 60 fps  
ile oynuyorum oyunlarda 60 fps üzerinde bir fps yakalamak mümkünmü ?
sistem bilgilerimde 

AMD fx6300 İşlemci 
MSİ Nvidia Gtx 950 ekran karti 
12 Gb 1333 GHZ ram 
240 gb SSD kingston 
700 wat zalman power 

Monitörün linki aşağıda 
undefined

SAMSUNG U28E590DS 28 inç 1ms (2 x HDMI + Display) 4K Ultra HD LED Monitör Monitör

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
Hangi oyunda GTX 950 ile 4K 'da 60 FPS alıyorsun sorabilir miyim ve ayarların ne seviyede.

Çok grafik düzeyi istemeyen bir oyunda 4K 60 FPS alabilirsin ama bu rakamı çok az sayıda oyunda alabilirsin. GTX 950 kartının performansı belli sonuçta. Grafik düzeyi iyi oyunlarda GTX 950 kartının 4K performansına https://www.youtube.com/watch?v=hQVDPXKkn2Y buradan bakabilirsin. CSGO tarzı hızlı oyunlarda 4K 60 FPS alırsın, Warface, DOTA 2 vs. gibi mesele buna bir örnek olabilir ama gerisi için 4K 60 FPS dert olur.

KS

pcdoktoru

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
ugur.gozaydin' Alıntı:
Hangi oyunda GTX 950 ile 4K 'da 60 FPS alıyorsun sorabilir miyim ve ayarların ne seviyede.

Çok grafik düzeyi istemeyen bir oyunda 4K 60 FPS alabilirsin ama bu rakamı çok az sayıda oyunda alabilirsin. GTX 950 kartının performansı belli sonuçta. Grafik düzeyi iyi oyunlarda GTX 950 kartının 4K performansına https://www.youtube.com/watch?v=hQVDPXKkn2Y buradan bakabilirsin. CSGO tarzı hızlı oyunlarda 4K 60 FPS alırsın, Warface, DOTA 2 vs. gibi mesele buna bir örnek olabilir ama gerisi için 4K 60 FPS dert olur.

ustam siz beni yanlış anladınız ben yanlış anlattım galiba kusura bakmayın daha düşük bir çözünürlükte 4k 60 Hz monitörde  Daha yüksek fps alabilirmiyim onu sormak istedim

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
Tabi alabilirsiniz ama bunu DSR ile yaparsanız Drop yiyebilirsiniz veya Stabil olmaz değerler oyun içinden yaparsanız bu seferde İşlemcinize fazla yük binecektir 1080p olduğundan buda FPS 'inizi düşürür işlemci kaynaklı.

Ayrıca GTX 950 kartı 60 FPS 'i 1080p 'de verebilir ama artık oyunların grafik kaliteleri çok ileri düzeyde ve en basit Örnek; GTA 5 için ayarları Full yapıp 1080p 'de oynamaya kalktığınızda GTX 950 ile 60 FPS 'i Stabil veremeyebilir yani çok olasılık var. 

Oyunlarda Grafik Ayarları düşürüp işlemciye ve ekran kartına binen yükü azaltıp deneyebilirsiniz yada 1080p 'de Grafikleri son seviyeye çekip Ekran Kartına binen yükü arttırıp İşlemciye binen yükü azaltmayı deneyebilirsiniz ama 60 FPS Stabil veya üzeri soru işarti olarak kalır denemek gerek.

Native yani Doğal 1080p bir monitör olsaydı Down Scaling işlemi yani çözünürlüğü 4K 'dan 1080P 'ye Oranlama işlemine gerek kalmayacağı için FPS oranına müdahale etmek çok daha kolay olurdu.

Eğer oyun içinden yapılırsa 1080p 'ye indirme işlemi bu DSR 'a göre daha olumlu sonuç verir ama her oyunda bu işlemi yapamayabilirsin. Bunun için Borderless Window yani Pencere modunda kenarlıklar olmadan görüntü sağlama özelliği olan oyunlarda bu işlemi yapabilirsin. Eğer DSR ile yapılacaksa bu tüm oyunları etkiler ama Stabil olma sorunu ortaya çıkabilir. NVIDIA ayarlarından öncelikle bir Optimizasyon ayarlaması yapılmalı ve DSR ile NVIDIA ayarlarından 1080p çözünürlük sağlanmalı ve en stabil şekilde tüm ayarların elden geçirilmesi gerekir. Biraz uğraştırır ama bir dengeye orturtulabilir.

İstersen tüm ayarları bana Facebook üzerinden ulaşırsan TeamViewer ile gözden geçirip en Stabil hale getirebilirim anlatılarak uzun sürer ve olası hataları anında çözemeyiz diye söyledim tercih meselesi.

KS

pcdoktoru

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Hocam çok teşekkür ederim sizi facebooktan ekledim oradan team üzerinden bağlanırsiniz müsait olduğunuz zaman

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri