Samsung Oled 49”

AFŞİN EDREMİTLİ

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
14
Merhaba arkadaşalar, 49” bir monitör düşünüyorum. Merak ettiğim 2 kasa kullanıyorum. ROG serisinde görmüştüm, tek ekrana 2 farklı kaynaktan gelen görüntüyü istediğim şekilde konumlandırma yapabiliyorduk. Bu özelliğin tam adı nedir ? Ayrıca her 49” modelinde bulunur mu ?

ahmetv2

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
87
Merhaba arkadaşalar, 49” bir monitör düşünüyorum. Merak ettiğim 2 kasa kullanıyorum. ROG serisinde görmüştüm, tek ekrana 2 farklı kaynaktan gelen görüntüyü istediğim şekilde konumlandırma yapabiliyorduk. Bu özelliğin tam adı nedir ? Ayrıca her 49” modelinde bulunur mu ?
Hocam öyle bir monitör var mı bilmiyorum ama bahsettiğiniz teknoloji PiP veya alternatif olarak PbP olarak geçiyor. Bu özelliğe sahip olmayan monitörlerde iki farklı kaynaktan aldığınız görüntüleri birleştiremezsiniz. Bu şekilde araştırabilirsiniz, hangi modellerde olduğunu ya da nasıl kullanıldığını.

Edit: örnek olarak öylesine bi monitör Dell için şöyle bir makale var:

KS

AFŞİN EDREMİTLİ

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
14
Cevabınız için teşekkür ederim. ROG serisinde böyle bir monitör incelenmiş. İncelemede süre 16:38 de bu özellik anlatılıyor. Benim amacımda üst üste 2 ekran kullanıyorum. Bir de yan ekran mevcut. Hepsini tek monitör yapabilir miyim ? Masamda monitör ve ekipmanlarım harici hiç bir şey yok. Kasalarım için ayrıca yer mevcut. Düzenim resimdeki gibi.

Ekli dosyalar

• 77945ad9-508b-4bd5-b32c-40116d6e4133.jpeg
    77945ad9-508b-4bd5-b32c-40116d6e4133.jpeg
    167.9 KB · Görüntüleme: 4

ahmetv2

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
87
Cevabınız için teşekkür ederim. ROG serisinde böyle bir monitör incelenmiş. İncelemede süre 16:38 de bu özellik anlatılıyor. Benim amacımda üst üste 2 ekran kullanıyorum. Bir de yan ekran mevcut. Hepsini tek monitör yapabilir miyim ? Masamda monitör ve ekipmanlarım harici hiç bir şey yok. Kasalarım için ayrıca yer mevcut. Düzenim resimdeki gibi.

Setup çok güzel bu haliyle kullanışlı değil mi?

2'den fazla destekleyen monitörler var mı bilmiyorum ama ekran sandığınızdan daha kötü gözükecektir. Sizin attığınız videodaki gibi tam ortadan 2'ye ayrılmış kusursuz senaryo bile zor. Kullandığınız cihazların verdiği çözünürlükten tutun da kullandığınız kablonun arabirimine kadar, monitörün desteklediği porta kadar çok fazla değişken var.

Ama 3'lü kullanım farklı bir durumdur. Genellikle öyle 3 kaynağı destekleyen özel monitörler yoktur diye düşünüyorum. Eğer 2 monitör aynı kaynaktan geliyorsa ve bu kaynak windows bir bilgisayarsa ölçekleme yapılıp ekran 2'ye bölünebilir. Anlatmak istediğim ekte var. Kırmızı tek bir kaynak ama windows landscape ile bölünür. Yeşil bölüm ise başka kaynak.

Eğer bu şekilde işinize yararsa yapılabilir.

Yine de ek bilgi için, @Lory hocam bilginiz varsa yardımcı olabilir misiniz?

Ekli dosyalar

• rog.png
    rog.png
    1.9 MB · Görüntüleme: 4
KS

AFŞİN EDREMİTLİ

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
14

2'den fazla destekleyen monitörler var mı bilmiyorum ama ekran sandığınızdan daha kötü gözükecektir. Sizin attığınız videodaki gibi tam ortadan 2'ye ayrılmış kusursuz senaryo bile zor. Kullandığınız cihazların verdiği çözünürlükten tutun da kullandığınız kablonun arabirimine kadar, monitörün desteklediği porta kadar çok fazla değişken var.

Ama 3'lü kullanım farklı bir durumdur. Genellikle öyle 3 kaynağı destekleyen özel monitörler yoktur diye düşünüyorum. Eğer 2 monitör aynı kaynaktan geliyorsa ve bu kaynak windows bir bilgisayarsa ölçekleme yapılıp ekran 2'ye bölünebilir. Anlatmak istediğim ekte var. Kırmızı tek bir kaynak ama windows landscape ile bölünür. Yeşil bölüm ise başka kaynak.

Daha temiz bir masa düzeni olsun diye düşündüm. Bir de çözünürlük yükseltme. Yayın açıyorum. Amacım bir tarafta alttaki yayın kasasından gelen görüntüyü almak, diğer tarafta ise oyunu mu oynamak. Tek ekran daha temiz bir ortam sağlar diye düşündüm. Amazon’da 12 taksit ile G9 mevcut. Sistemlerim kendi işlevleri için yeterli. Ana sistemde 14900k ve 4090, yayın sisteminde 13900ks ve 3090 mevcut.

KS

AFŞİN EDREMİTLİ

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
14

Gerekli olan özellik buymuş. Ayrıca benim bakımda Va panelmiş, şimdi Oled modeli ve istediğim özelliği de üründe buldum.
Tam model;

Samsung LS49CG934SUXUF 49 inç Odyssey OLED G9 Oyun Monitörü​

Ekli dosyalar

• IMG_0982.jpeg
    IMG_0982.jpeg
    1.5 MB · Görüntüleme: 2

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Geri