Yardım Sanal Bilgisayar Nasıl Açabilirim ?

TRACCLON

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
4
Sanal bilgisayar nasıl açabilirim ? nelere dikkat etmem lazım bir zararı varmı

ahmetv2

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
87
Sanal bilgisayar nasıl açabilirim ? nelere dikkat etmem lazım bir zararı varmı
Hocam sanal bilgisayar dediğiniz sanal makine oluşturma mı yoksa işlemci tabanlı sanallaştırma mı? Daha net açıklarsanız yardımcı olabilirim.

Ama her iki seçenekte de nasıl bir uygulama için kullanacağınıza göre değişir. Ama tehlikeli zararlı bir noktası olabileceğini sanmıyorum.

KS

TRACCLON

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
4
Hocam sanal bilgisayar dediğiniz sanal makine oluşturma mı yoksa işlemci tabanlı sanallaştırma mı? Daha net açıklarsanız yardımcı olabilirim.

Ama her iki seçenekte de nasıl bir uygulama için kullanacağınıza göre değişir. Ama tehlikeli zararlı bir noktası olabileceğini sanmıyorum.
sanal makineden bahsediyorum internet için dedim sanal makineden internete gireceğim zaman ana bilgisayarında interneti aynı oluyor değilmi yani sanal makinede oluşan sorun ana bilgisayarı etkilermi

ahmetv2

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
87
sanal makineden bahsediyorum internet için dedim sanal makineden internete gireceğim zaman ana bilgisayarında interneti aynı oluyor değilmi yani sanal makinede oluşan sorun ana bilgisayarı etkilermi
Sanal makinedeki sorun ana makineyi etkilemez hocam. Ama internet durumu farklı. Sanal makineyi nasıl kurmayı düşünüyorsunuz bilmiyorum ama driver sorunları falan yaşanabiliyor. Virtual box gibi bir şey kullanacaksanız kısmen driver çözümleri beraberinde gelir.

Windows 11 kullanıyorsanız ve linux platformlarına giriş yapacaksanız WSL teknolojisini öneririm. Biraz daha kullandığınız windows ile tümleşik ama birbirinden bağımsız çalışır.

İncelemek isterseniz, neler yapılabildiğini görmek için şu makaleye göz gezdirebilirsiniz:

KS

TRACCLON

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
4
Sanal makinedeki sorun ana makineyi etkilemez hocam. Ama internet durumu farklı. Sanal makineyi nasıl kurmayı düşünüyorsunuz bilmiyorum ama driver sorunları falan yaşanabiliyor. Virtual box gibi bir şey kullanacaksanız kısmen driver çözümleri beraberinde gelir.

Windows 11 kullanıyorsanız ve linux platformlarına giriş yapacaksanız WSL teknolojisini öneririm. Biraz daha kullandığınız windows ile tümleşik ama birbirinden bağımsız çalışır.

İncelemek isterseniz, neler yapılabildiğini görmek için şu makaleye göz gezdirebilirsiniz:

windows 10 pro kullanıyorum internette biraz bakmıştım direk programsız windows üzerinden kuranlar vardı
makinede birkaç program denicem virüslü olup olmadığına dair vb.

ahmetv2

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
87
windows 10 pro kullanıyorum internette biraz bakmıştım direk programsız windows üzerinden kuranlar vardı
makinede birkaç program denicem virüslü olup olmadığına dair vb.
Önerdiğim WSL programsız kurulum işte. Windows'un kendi hizmeti.

Yolunuz açık olsun hocam. Sizin gibi meraklı, farklı şeyler denemeyi seven insanların sayısı umarım çok artar.

WSL'in Windows 10 için hala desteği var diye biliyorum ama güncel sorunların çözümlerini bulamayabilirsiniz. Ek not olarak ekleyeyim.

AgahBey

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
94
VirtualBox yazılımı ile bir çok işletim sistemini hızlıca denemiş birisi olarak tavsiye edebilirim. Bu tarz basit işlerde işinizi görür.

Alternatif olarak usbye tak çıkar Linux kurabilirsiniz. Bu da işinizi görür.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri