Sanallaştırma Teknolojisi

Aslan46

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Anakart :Asus m5a78l-m lx3

Ram :1X4gb

İşlemci :Amd FX 6300 6 çekirdek 3.50 gigahertz

Ekran kartı: yoK

Sorunum : Anakartı aldıktan sonra bir Gta vice city açayım dedim ısı 60 sonrada 80 e fırladı Advanced SystemCare yardımıyla anladım sonrada elektriği kesti dedim dinlensin biraz sonra açtım 56 dan girdi 36 ya düştü en ufak bir şeyde tavan yapıyordu bios tan Sanallaştırma Teknolojisini kapttık düzeldi sonradan memu emilatör sanallaştırmayı aç dedi açtım başlarken klavye ve ilke ayarı çıkrı 600x400 şeklinde sonra hata falan dedi ingilizce aşağıyo foto atıcam 15-20 dk civarı bekledim düzledi yarın geri açtım kapalı gözüktü yeniden başlatım biosa girdim düzelttim yine sanallaştırmayı kapattı yardıcı olursanız sevinirim

20201226_224959.jpg

20201226_224959.jpg

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
Sorunuzu biraz basitleştirip anlatır mısınız. Yani sorun sanallaştırmayı açıyorsunuz ama kendi kapanıyor mu yoksa tam tersi mi? Birde attığınız resimler sizin bilgisayarınızdaki bir konumdan ki bu şekilde bilgisyarınıza bağlanamayız. Resimleri bir yere upload edip link paylaşın. https://imgbb.com örnek olarak burası.

KS

Aslan46

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
anakart ı yeni aldım

taktığımda Gta vice city açayım dedim[size=small][font=Tahoma, Verdana, Arial, sans-serif] işlemci[/font] ısısı 60 sonrada 80 deraceye uçtu anakart 56 falan sonra sanallaştırmayı kapattık ısı 22 -26 arası çalışmaya başladı sonra 2-3 hafta son ra açtım aşağıdaki görüntü çıktı klavye q mu f mi ülke sordu problem falan dedi  15 dk bekledim düzeldi ama sanallaştırma yı bir daha açtığımda her açmama kapanıyor [/size]

https://ibb.co/NsQvqrp

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
Sistem hatası almışsınız. 2 şeyden olabilir ya Windows hasarı yada 3. parti bir yazılım sisteminize zarar veriyor.

Başlata CMD yazın ve Komut İstemine sağ tıklayıp Yönetici olarak çalıştırın. Açılan pencerede sfc /scannow yazıp ENTER tuşuna basın ve işlemin tamamlanmasını bekleyin. Daha sonra işlem tamamlanınca aynı ekrana DISM /Online /Cleanup-Image /CheckHealth yazıp ENTER tuşuna basıp yine işlemin tamamlanmasını bekleyin ve yine aynı ekrana DISM /Online /Cleanup-Image /ScanHealth yazıp ENTER tuşuna basın ve yine işlemin tamamlanmasını bekleyin. Son olarak yine aynı ekrana DISM /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth /Source:repairSource\install.wim yazıp ENTER tuşuna basın ve işlem tamamlanınca sisteminizde bir hata varsa bu kodlar ile düzeltilmiş olacak.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
Tahminim bu sorun 2 şeyden olabilir. Ya el ile yazmadığınızdan dolayı aldınız hatayı yada Windows hasarı var ve onarılmayacak kadar kötü durumda.

KS

Aslan46

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
formatmı acaba

ugur.gozaydin' Alıntı:
Tahminim bu sorun 2 şeyden olabilir. Ya el ile yazmadığınızdan dolayı aldınız hatayı yada Windows hasarı var ve onarılmayacak kadar kötü durumda.

formatla düzelirni bundan önce ağır mavi ekran ve sistem çokmesi vardı sanki 1gb ram ve 500 megahertz sistem var gibiydi power den dolayı anakartı ekran kartını ve kendini yaktı düzeldi.Şimdiki sistemim:Asus m5a78l-m lx3 anakart Rampage 500w 80plus Power Amd FX 6300 İşlemci 4gb Ram 1 tb ssd hartdisk den başka birşey kalmadı.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
PSU hala dandik ama sistemin genelinde sorun olacağını sanmıyorum bu PSU sorunu olsaydı sistem hiç açılmazdı yada aniden kapanır yada reset atardı. Bu sorun sistemsel görünüyor. Bu arada işletim sisteminiz nedir? Windows 10 kullanıyorsanız önerim Win10 kurmanız olacaktır.

KS

Aslan46

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Windows 7 pro sp1 pack kullanıyorum.
Bugün ikinci kez aynı hatayı aldım.

Bu durumun sanallaştırmayla doğrudan bir ilişkisi varmı ?
Zaman geçtikçe başımısı ağrıtırmı

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
Sanallaştırma sorunu olabilir. İşlemcide bir sorun varsa yada anakartta bu yüzden hata alıyor olabilirsiniz. Ayrıca disk sorununuzda olabilir. Arızalı bir diskte sistemi bozabilir ve buna bağlı onarma işlemi başlayabilir.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Geri