Yardım (Sanırım) Almam Gerekenden Daha Düşük Fps Alıyorum

Zyon

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Örneğin Cyberpunk da ortalama 140-150 fps almam gerekirken 120 leri zor geçiyor, sistem özellikleri aşağıda yazıyor yardımcı olursanız çok sevinirim

-Ryzen 7 7800x3d
-Saphire rx7900gre
-Gskill tridentz 2x16 6000mhz
-Msi B650m project zero

Boozew

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
538
Ekran 2 k mı 1080p mi ?
Rtx açıkmı kapalımı ?
Karşılaştırdıgınız videodaki ayarlara sizinkiler uyuşuyor mu ?
Video tarihi ne zamandan kalma ?

rtx kapalıysa 120ler görülebilir.
raytracing veya rt açıksa 120 değilde daha aşağı değerlere oturur özellikle monitör 2k ise

ayrıca almanız gereken 120-130 arası diye düşünüyorum buda oyundaki kalabalık noktalara ve ayarlarınıza göre çok değişir. lag-takılma gibi sorunlar olmuyorsa herşey normal görünüyor

KS

Zyon

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Ekran 2 k mı 1080p mi ?
Rtx açıkmı kapalımı ?
Karşılaştırdıgınız videodaki ayarlara sizinkiler uyuşuyor mu ?
Video tarihi ne zamandan kalma ?

rtx kapalıysa 120ler görülebilir.
raytracing veya rt açıksa 120 değilde daha aşağı değerlere oturur özellikle monitör 2k ise

ayrıca almanız gereken 120-130 arası diye düşünüyorum buda oyundaki kalabalık noktalara ve ayarlarınıza göre çok değişir. lag-takılma gibi sorunlar olmuyorsa herşey normal görünüyor
Oyun hangi ayarlarda
Ekran 1080p
En yüksek ayarlarda Rtx kapalı
Ayarlar uyuşuyor
Video bir kaç ay öncesinden

Ve bu sadece cyberpunk da değil starfield da vs yine oluyor, yani kısaca genel olarak videolardakinden bir kaç fps daha düşük alıyorum. Okuduğum çoğu yerde driverdan kaynaklı olabileceği yazıyor ama net bir karara varamadım ekran kartı darboğaza da girmiyor. Bir de üstteki yazdığımda belirtmeyi unuttum arada bir pc donuyor bir kaç saniyeliğine sonra düzeliyor

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri