SD kartım sistemde görünüyor ama içine giremiyorum!

EmreEmo

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3
Selamlar sd kartım var ama acilmiyor sd card (e) olarak gözüküyor acmak istedigimde ise içine disk yerleştirin diyor nasıl cozebilirim

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
Cvp: SD kartım sistemde görünüyor ama içine giremiyorum!

• Başlata veya Windows + R tuşu kombiniyle açılan pencereye diskmgmt.msc yazıp ENTER tuşuna basın.
  • Açılan pencerede SD kartınızı bulun ve sağ tıklayıp Sürücü harfi ve yolunu değiştir seçeneğine basın.
  • Açılan pencerede Kaldır seçeneğinden harfi kaldırıp daha sonra Ekle diyerek yeni harf ataması yapın ve Tamam seçeneğine basıp kontrol edin. 

Bu yöntem işe yaramazsa SD kart soketinizde bir problem olabilir ama birde aşağıdaki yöntemi deneyebilirsiniz.

Başlata CMD yani Komut İstemi yazıp Yönetici Olarak Çalıştırın. Daha sonra chkdsk X: /f /r yazıp ENTER tuşuna basın. Buradaki X harfi sizin SD kartınızın harfi neyse olacak. Bir uyarı çıkarsa soruya Y yazıp ENTER tuşuna basın.

OceanLaB

Administrator
Admin
Tepki
5,314
EmreEmo' Alıntı:
Selamlar sd kartım var ama acilmiyor sd card (e) olarak gözüküyor acmak istedigimde ise içine disk yerleştirin diyor nasıl cozebilirim

Bunun sebebi SD kart önceden farklı bir yere takıldıysa (kamera, kart okuyucu, laptop vs) her birimin SD kart için okuma dosya biçimi farklıdır. Kameraya taktığınızda ona göre bir okuma yöntemi gerçekleştirir.

Çıkartıp tekrar bilgisayara takınca görmüyorsa Uğur'un söylediği yöntemler işe yarayacaktır. Sonrasında bu tip ürünleri bilgisayardan çıkartırken önce sağ alttan "donanımı kaldır" diyerek çıkartın. Birden çekerseniz yapısı bozulduğunda okuma problemleri ile karşılaştırsınız.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri