Çözüldü Secure boot aktif hale gelmiyor

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

IslakPipo

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Anakart PRIME H610M-K D4
Bios/advanced/boot/secure boot kısmında Other OS seçili ancak secure boot state kısmında user yazıyor ve ne denediysem halledemedim.
Sistem bilgisinden kontrol ettiğimde kapalı görünüyor, yardımcı olabilecek var mı acaba?

BilgisayarcıGenç

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
1,269
Bu adımları dener misiniz ? Başka birisi paylaşmış belki çözüm yolu olur.
1) Windows "Ayarlar" >"Windows Update">"Kurtarma">Gelişmiş başlangıç'tan şimdi yeniden başlat yapın.
2)Karşımıza gelen ekrandan "Sorun Gider">"Gelişmiş Seçenekler">“UEFI donanım yazılım ayarları” seçiniz.
3)Karışınıza ya seçenekler listesi çıkar(Bios'u seçin) ya da direkt Bios açılır. Bios'tan "Security" Sekmesi> "Secure Boot". Bu kısımda eğer sorun başlığında attığım gibi Secure boot: Disabled ve Platform Mode: Setup olacaktır.
Bu kısımda Secure Boot Control'u Enabled yapıyoruz fakat bu açmamız için yeterli değil. Enabled yaptıktan sonra "Export Secure Boot Variables" tıklıyoruz ve tamam diyoruz. Bundan sonra kaydet ve çık yapıp, normal şekilde bios'a girerseniz Platform Mode: User ve Secure Boot: Enabled gözükecektir.

KS

IslakPipo

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Bu adımları dener misiniz ? Başka birisi paylaşmış belki çözüm yolu olur.
1) Windows "Ayarlar" >"Windows Update">"Kurtarma">Gelişmiş başlangıç'tan şimdi yeniden başlat yapın.
2)Karşımıza gelen ekrandan "Sorun Gider">"Gelişmiş Seçenekler">“UEFI donanım yazılım ayarları” seçiniz.
3)Karışınıza ya seçenekler listesi çıkar(Bios'u seçin) ya da direkt Bios açılır. Bios'tan "Security" Sekmesi> "Secure Boot". Bu kısımda eğer sorun başlığında attığım gibi Secure boot: Disabled ve Platform Mode: Setup olacaktır.
Bu kısımda Secure Boot Control'u Enabled yapıyoruz fakat bu açmamız için yeterli değil. Enabled yaptıktan sonra "Export Secure Boot Variables" tıklıyoruz ve tamam diyoruz. Bundan sonra kaydet ve çık yapıp, normal şekilde bios'a girerseniz Platform Mode: User ve Secure Boot: Enabled gözükecektir.
Dostum çok teşekkür ederim ancak sorunu henüz çözdüm.
Boot/Secure boot kısmında normalde Other OS seçeneği aktif ederken, ben zıttını denedim yani Windows UEFI olarak değiştirdim. Her nasıl olduysa yapmam gerekenin tam tersini yaparak işimi hallettim. Yine de çok teşekkür ederim zamanını ayırdığın için.

BilgisayarcıGenç

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
1,269
Dostum çok teşekkür ederim ancak sorunu henüz çözdüm.
Boot/Secure boot kısmında normalde Other OS seçeneği aktif ederken, ben zıttını denedim yani Windows UEFI olarak değiştirdim. Her nasıl olduysa yapmam gerekenin tam tersini yaparak işimi hallettim. Yine de çok teşekkür ederim zamanını ayırdığın için.
Rica ederim sorunu çözdüğüne sevindim.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri