Selam bilgisayardan ses dalgalarını silemiyorum

Yiğit Scofield

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Öncelikle selamlar bilgisayarda hemen hemen 1 yıl önce slam adında bi uygulama kullandım normal mp3 dosyalarını .wav dosylarına çevirmiş simdi de bu dosyaları silemiyorum arama cubuğuna önceden indirdiğim şarkıları girdiğim zaman ses dalgaları olarak gösteriyor hiç bir şekilde dosyaya erisemiyorum bilgilendirirseniz sevinirim

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
Sorununuzu tam olarak anlamadım. Bir yazılım indirmişsiniz ve mp3 dosyalarınız kendiliğinden mi yoksa sizin tarafınızdan mı wav uzantıya dönüştürüldü önce bunu detaylandırın. Eğer siz yapmadıysanız virüs vb. bir yazılım olabilir. Kendiliğinden başka türlü olmaz bu işlem. İkinci olarak tam olarak neyi silmeye çalışıyorsunuz onu da net olarak anlamadım. Bu dönüşen wav dosyalarınız mı? Eğer öyleyse ve silinmiyorlarsa virüs düşüncem teyit edilmiş olacak ki buda sisteminizi acilen iyi bir antivirüs yazılımı taratıp sonrasında sisteme format atmanız anlamına geliyor.

KS

Yiğit Scofield

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
ugur.gozaydin' Alıntı:
Sorununuzu tam olarak anlamadım. Bir yazılım indirmişsiniz ve mp3 dosyalarınız kendiliğinden mi yoksa sizin tarafınızdan mı wav uzantıya dönüştürüldü önce bunu detaylandırın. Eğer siz yapmadıysanız virüs vb. bir yazılım olabilir. Kendiliğinden başka türlü olmaz bu işlem. İkinci olarak tam olarak neyi silmeye çalışıyorsunuz onu da net olarak anlamadım. Bu dönüşen wav dosyalarınız mı? Eğer öyleyse ve silinmiyorlarsa virüs düşüncem teyit edilmiş olacak ki buda sisteminizi acilen iyi bir antivirüs yazılımı taratıp sonrasında sisteme format atmanız anlamına geliyor.

Arama çubuğunda bir kelimeyi ararken 1 yıl öncesinde indirip sildiğim şarkiyi gördüm arama çubuğundan silmeye çalıştım fakat silemedim dosya yolu gösteriyordu c diskinde $recycle klasöründe c diskine göz attığım da $recycle klasörü gözükmüyordü denetim masasından gizli dosyaları göstere bastım fakat yine c diskinde bi değişiklik olmadı ayrıca yazılımı cs go oyunun da ses efektleri kullanmak için indirmiştim işim bitti uygulamayı sildim içerisinde bulunan şarkıları da sildim ama ozaman indirdiğim şarkı ve ses efektlerinin ismini arama çubuğuna girdiğimde hâlâ karşıma çıkıyor ilgilendiğiniz için teşekkür ederim iyi akşamlar

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
Başlata CMD yani komut istemi yazın ve aşağıdaki kodları uygulayın. NOT : Her satır bir kod bloğudur yani birinci satırı yazdığınızda işlemi onaylamak için ENTER tuşuna basmalısınız. Aynı işlemi diğer satırlar içinde yapacaksınız. 

• rd /s /q C:\$Recycle.bin
  • del /s /f /q "%username%\Recent\"*.*
  • del /s /f /q "C:\Windows\Prefetch\"*.*
  • del /s /f /q "C:\Windows\Temp\"*.*
  • del /s /f /q "C:\Users\%username%\AppData\Local\Temp\"*.*
Tüm kalıntılar silinmiş olacak.

Ayrıca birde aşağıdaki konumları kontrol edin.
  • C:\Users\%username%\AppData\Roaming\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs
  • C:\ProgramData\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\StartUp

Aynı konumlara alternatif ulaşma yolunuz şu şekilde;
  • Başlat tuşuna ve R tuşuna basın ve Çalıştır penceresini açın. (Bir adım geri konuma gidip oraya da bakın.)
  • Pencereye ilk konum için aşağıdaki kodu yazığ  yazıp Tamam butonunu kullanacaksınız.
  • Kod:
    shell:startup
  • İkinci konum için aşağıdaki yazıp Tamam butonunu kullanacaksınız.
  • Kod:
    shell:common startup

KS

Yiğit Scofield

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
ugur.gozaydin' Alıntı:
Başlata CMD yani komut istemi yazın ve aşağıdaki kodları uygulayın. NOT : Her satır bir kod bloğudur yani birinci satırı yazdığınızda işlemi onaylamak için ENTER tuşuna basmalısınız. Aynı işlemi diğer satırlar içinde yapacaksınız. 

• rd /s /q C:\$Recycle.bin
  • del /s /f /q "%username%\Recent\"*.*
  • del /s /f /q "C:\Windows\Prefetch\"*.*
  • del /s /f /q "C:\Windows\Temp\"*.*
  • del /s /f /q "C:\Users\%username%\AppData\Local\Temp\"*.*
Tüm kalıntılar silinmiş olacak.

Ayrıca birde aşağıdaki konumları kontrol edin.
  • C:\Users\%username%\AppData\Roaming\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs
  • C:\ProgramData\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\StartUp

Aynı konumlara alternatif ulaşma yolunuz şu şekilde;
  • Başlat tuşuna ve R tuşuna basın ve Çalıştır penceresini açın. (Bir adım geri konuma gidip oraya da bakın.)
  • Pencereye ilk konum için aşağıdaki kodu yazığ  yazıp Tamam butonunu kullanacaksınız.
  • Kod:
    shell:startup
  • İkinci konum için aşağıdaki yazıp Tamam butonunu kullanacaksınız.
  • Kod:
    shell:common startup

$recycle.bin kod bloğunu yazdım erişim engellendi yazıyor  username kod bloğunu yazdığımda sistem belirtilen yolu bulamıyor yazıyor çok anlamam bu tür işlerden ama sizin verdiğiniz kodların aynısını yazdım ama bir türlü yapamadım shell common startup klasörü de boş gözüküyor

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
Birinci kodda çalışmaması yani sistemde erişim engeli olması yönetici izninizin olmamasından kaynaklı olabilir. Diğer kodlarda ise Recent klasörü eğer temizlendiyse zaten bulunmaz. Diğerleri çalışır onlarsa bir sorun yok. Diğer konumların boş olması sorununuzun kalıntı odaklı olmadığı anlamına gelir. Size tavsiyem sorundan kurtulmak için format yada sıfırlama işlemi gerçekleştirin.

KS

Yiğit Scofield

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
ugur.gozaydin' Alıntı:
Birinci kodda çalışmaması yani sistemde erişim engeli olması yönetici izninizin olmamasından kaynaklı olabilir. Diğer kodlarda ise Recent klasörü eğer temizlendiyse zaten bulunmaz. Diğerleri çalışır onlarsa bir sorun yok. Diğer konumların boş olması sorununuzun kalıntı odaklı olmadığı anlamına gelir. Size tavsiyem sorundan kurtulmak için format yada sıfırlama işlemi gerçekleştirin.

Bu format işlerini felan pek bilmiyorum doğrusu bilgilerim silinmeden nasıl bilgisayarı sıfırlayabilirim yardımcı olursanız çok sevinirim

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
Format ve sıfırlama işlerini bilgileri tutup yada tutmadan gerçekleştirebilirsiniz ancak size tavsiyem yedeklerinizi alın bir yere ve diski tamamen silip format atın.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri