Seneye PC Toplayacağım

Yiğit Anıl

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3
İlk defa PC toplama işine gireceğim daha şimdiden planlamalarına geçeyim dedim.
Seneye başlayacağım 9 aylık staj ile beraber 22.500 TL ye sahip olacağım(Şuan ki zamanla).
İlk defa bu tip bir projeye kalkışıyorum hani elimdeki kasayı parça parça satsam falan en fazla 24.500 TL ye falan çıka bilirim.
Sizlerden istediğim 25.000 lirayı aşmayacak,bana güzel bir oyun deneyimi sunacak(Genel olarak RDR2,ARK Survival Evolved gibi oyunlar oynayacağım) sistem önerileri.
İlla toplamak zorunda değilsiniz sadece uygun fiyatları ve işime yarayacak tipte parça önerilerinde de buluna bilirsiniz.

Eklemeyi unutmuşum: 3060'lık ekran kartlarında takılmayı düşünüyorum

Ahmeet_1

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
892
Seneye başlayacağım 9 aylık staj ile beraber 22.500 TL ye sahip olacağım(Şuan ki zamanla).
İlk defa bu tip bir projeye kalkışıyorum hani elimdeki kasayı parça parça satsam falan en fazla 24.500 TL ye falan çıka bilirim.
Sizlerden istediğim 25.000 lirayı aşmayacak,bana güzel bir oyun deneyimi sunacak(Genel olarak RDR2,ARK Survival Evolved gibi oyunlar oynayacağım) sistem önerileri.
İlla toplamak zorunda değilsiniz sadece uygun fiyatları ve işime yarayacak tipte parça önerilerinde de buluna bilirsiniz.

hocam o zamana kadar 4060 olur ve doviz ne durumda olur allahkerim. yıl sonu dolar tahmini min30. zaman zaman parcaları tektek alman daha mantıklı. çünkü ciddi anlamda tl de değer kaybı bekleniyor

Sahuraka

Moderatör
Moderatör
Tepki
4,073

Sanırım rtx 3060 li sistem alabilirsiniz dolar kuru artarsa artmazsa 4060 alabilirsiniz

agathusia

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
222
Tr gibi biryerde o kadar ileriyi düşmekk hemde alt tabaka için çok saçma...

KS

Yiğit Anıl

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3
hocam o zamana kadar 4060 olur ve doviz ne durumda olur allahkerim. yıl sonu dolar tahmini min30. zaman zaman parcaları tektek alman daha mantıklı. çünkü ciddi anlamda tl de değer kaybı bekleniyor
Doğru dedin hocam da en azından önden bir fiyat algoritması çizmek istedim hem tavsiye edilen parçaları falan bi görmek istedim

Tavsiyeleri de sistem alacağın zaman almanız çok daha mantıklı
Hocam amaç önden bi parça tavsiyeleri almak çünkü zaten parça halde alıcam kendim birleştiricem(bi uzmana götürürüm)

agathusia

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
222
Doğru dedin hocam da en azından önden bir fiyat algoritması çizmek istedim hem tavsiye edilen parçaları falan bi görmek istedim

Hocam amaç önden bi parça tavsiyeleri almak çünkü zaten parça halde alıcam kendim birleştiricem(bi uzmana götürürüm)
hiç bir algoritma falan çizemezsin o işi unut aç geçen senenin fiyatlarına enflasyona maaşlara. 1 senede neler değişmiş. Şuan yapacağın şey ile sadece kafanı yorarsın o kadar.

Moderatörün son düzenlenenleri:
KS

Yiğit Anıl

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3
hiç bir algoritma falan çizemezsin o işi unut aç geçen senenin fiyatlarına enflasyona maaşlara. 1 senede neler değişmiş. Şuan yapacağın şey ile sadece kafanı yorarsın o kadar. Önümüzdeki seçim döneminde mevcut hükumetin devam etmesi söz konusu olursa sene son uenf. yüzde beşyüzleri bulması bekleniyor o yüzden birşey alacaksan hemen alman en doğrusu kredi bile çekip alsan yine kardasın. Bu konu hakkında daha fazla konuşmak bana çok saçma geliyor. Bu ülkede onbinlerce insan dakikalar içinde ölüyor hocam bu tür planlara gerek yok bence.
hocam haklılık payın var fakat yani yapa bileceğim bir şey yok şuanlık hani hangi parçalara yönele bilirim onunun yolunu çize bilirim çünkü 3-4 ay sonra staja başlangıç yapıcam en pahalı parçadan başlayıp en ucuza doğru gidicem.
2. olarak hocam söylemem gerek çünkü bu konuda çok fazla düşünce var:Her dakika birisinin vefat etmesine elimizden bir şey gelmez,vefat edenlere Allah rahmet eylesin,yakınlarına moral ve sabır versin diye bilmekten öteye gidemeyiz.

Sahuraka

Moderatör
Moderatör
Tepki
4,073
hocam haklılık payın var fakat yani yapa bileceğim bir şey yok şuanlık hani hangi parçalara yönele bilirim onunun yolunu çize bilirim çünkü 3-4 ay sonra staja başlangıç yapıcam en pahalı parçadan başlayıp en ucuza doğru gidicem.
2. olarak hocam söylemem gerek çünkü bu konuda çok fazla düşünce var:Her dakika birisinin vefat etmesine elimizden bir şey gelmez,vefat edenlere Allah rahmet eylesin,yakınlarına moral ve sabır versin diye bilmekten öteye gidemeyiz.
Ekran kartı al direk 4060

Ahmeet_1

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
892
Dostum aha yarim saat önce emekli maasina 2k zam geldi. Emekli maasi demek vatandastan toplanan vergilerin dolayli yolla emeklilere dönmesi(emeklilerin hakki onlara lafim yok) demek istedigim bugunun tarihini yaz şuan alinan vergiler temmuz ve yilbasindan sonra ben diyim 2 sen 3 kat en az artacak. Gecen hafta noter islemleri %100 zamlandi durduk yere. Insallah istedigin sistemi biran önce toplarsin. Bu yasta hesaplanilan düsunulen seylere bak

KS

Yiğit Anıl

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3
Dostum aha yarim saat önce emekli maasina 2k zam geldi. Emekli maasi demek vatandastan toplanan vergilerin dolayli yolla emeklilere dönmesi(emeklilerin hakki onlara lafim yok) demek istedigim bugunun tarihini yaz şuan alinan vergiler temmuz ve yilbasindan sonra ben diyim 2 sen 3 kat en az artacak. Gecen hafta noter islemleri %100 zamlandi durduk yere. Insallah istedigin sistemi biran önce toplarsin. Bu yasta hesaplanilan düsunulen seylere bak
Yapacak bir şey yok artık çağımızın bir parçası oldu ufak yaşımızdan siyaset,ekonomi,hukuk konuşmak,mecburi.Umarım şu sistemi toplarım da zevkime bakarım.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri