Servise'mi Vereyim Yoksa SSD'mi Alayım?

UgurcanAlan

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Selamun Aleyküm,
Arkadaşlar laptop'umun HDD'si bozuldu, bende eski masaüstü PC'me kaldım.Laptop'u servise göndereceğim fakat biraz kararsızım.SSD alırsam bilgisayarım daha da canlanır fakat servise gönderirsem cebimden para çıkmaz.SSD'yi 128GB almayı planlıyorum ve yaklaşık piyasada 150-200TL civarı.Sizce SSD'mi almalıyım yoksa servise gönderip HDD'mi taktırayım?

Bu arada SİSTEM;
-4GB/DDR3, bellek.
[email protected], işlemci
-AmdRadeonR5/2GB, ekran kartı.
Sizce bu sisteme hangisi daha mantıklı olur? - Ben biraz daha sabırlı olup SSD alma taraftarıyım ama kararsız kaldım dostlar. :huh:  

OceanLaB

Administrator
Admin
Tepki
5,314
Aleyküm selam,

Şimdi şöyle bir durumda var; HDD boyutu ile SSD boyutları farklı. SSD çok hızlı tamam, fakat HDD'nin de boyutuna ihtiyaç duyuyoruz. Sadece SSD alıp takarsan bir süre sonra depolama sıkıntısı yaşarsın. Şahsi görüşüm laptopu servise gönder yapsınlar, sonrasında ise bir SSD ile destekle mis :)

KS

UgurcanAlan

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
OceanLaB' Alıntı:
Aleyküm selam,

Şimdi şöyle bir durumda var; HDD boyutu ile SSD boyutları farklı. SSD çok hızlı tamam, fakat HDD'nin de boyutuna ihtiyaç duyuyoruz. Sadece SSD alıp takarsan bir süre sonra depolama sıkıntısı yaşarsın. Şahsi görüşüm laptopu servise gönder yapsınlar, sonrasında ise bir SSD ile destekle mis :)

Tek giriş olduğu için yine aynıya denk gelecek gibi, Depolamada sorun yaşayacağımı sanmıyorum çünkü korsan oyun oynamıyorum veya 250GB'lık ders klasörleri oluşturmuyorum :D  . Hala oldukça kararsızım :(

E

expert

Guest
Gönder sana normal disk taksinlar gelince de dvd rw yerine koyabileceğin aparat var aynı dvd rw mantığı ama içine disk takılizor SSD ye sistemi koyarsın diğer disk de yedek olarak kullanirsin dvd ye ihtiyacın olduğu zaman çıkar dvd yi tak çözüm basit

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri