Ses tuşlarına basmak bozar mı?

birga.ripadam

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
İyi akşamlar forum değerli forum üyeleri, ben sürekli telefondan video, film, dizi izlediğim için ve çok müzik dinlediğim için sürekli ses tuşlarına basıyorum. Ses tuşlarına çok sık basmak zarar verir mi? Bu tuşların ne kadar basma ömrü var acaba? Telefonum iPhone 13 Pro Max. Bir de çok basmadan dolayı ses tuşlarının bozulması garanti kapsamına giriyor mu? Ayrıyeten sesi ekrandan açıp kapatmam daha mı iyi olur?

XXL

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
357
İyi akşamlar forum değerli forum üyeleri, ben sürekli telefondan video, film, dizi izlediğim için ve çok müzik dinlediğim için sürekli ses tuşlarına basıyorum. Ses tuşlarına çok sık basmak zarar verir mi? Bu tuşların ne kadar basma ömrü var acaba? Telefonum iPhone 13 Pro Max. Bir de çok basmadan dolayı ses tuşlarının bozulması garanti kapsamına giriyor mu? Ayrıyeten sesi ekrandan açıp kapatmam daha mı iyi olur?
Yani telefonlar özellikle iphone bunları düşünerek tasarlanmıştır bence.

Bende iPhone 13 aldım yeni çatır çutur basıyorum. Çünkü garantisi varken eğer kullanıcı hatası darbe vs. yoksa kesin değişim yapılır.

IronMusk

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
1,874
Bende sürekli yapıyorum fakat tabiki bozulma vs yok. Bu tür şeylerden bir şey olmaz. Bu arada telefonu 3 yıldır pil tasarrufunda kullanıyorum bataryası halâ güzel :D .

Syqex

Bilgisayar Uzmanı
Bilgisayar Uzmanı
Tepki
5,198
Öyle bir şey olduğunu hiç sanmıyorum. Tuş basma ömrü olsa bile çok uzundur. Sonuçta tuşlar kullanmak için var. Üstelik yeni ve iPhone olan bir telefonda hiç sorun olacağını düşünmem.

Çağdaş Işık

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
4,761
Zannetmiyorum ki bozulsun ancak sonradan takılma şeyler bazen içine göçme yapabiliyor mesela bende de İphone var orta tuşu içine göçtü ve kullanamadım sonra içini açıp halletmiştik ama ekran çakma takıldığı için böyle bir sorun yaşandı Orjinal inde bir sorun yaşamadım.

XXL

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
357
Ben bazen ekrandan kısıyorum daha kolay ve eğlenceli :D

White Ravens

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
1,169
Bunların matematiğini yapmaya gerek yok. Muhtemelen yaşayacağınız en olası senaryo, kasadaki diğer buton ve açıklıklara göre ses butonları daha çok kirlenecektir. Bu dediğim 1 hafta veya 1 ay içinde olmaz ama çok uzun süre temizliği yapılmazsa ve orada kir birikirse, basarken eskisine göre sizi biraz daha zorlayabilir veya bastığınız zaman tuşu algılayamayabilir.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri