Sharkoon rev200 kasada rgb ledleri yanmıyor

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

ELRODH

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Merhaba kasa bugün geldi rgb kontrolcüsüne bağlı bir sata kablosu geldi psu'ya bağladığımda tüm fanların ışıkları çalışıyor fakat fanlar dönmüyordu bundan dolayı molex kablolarını psu ya bağladım bu sefer ışıklar yanmıyor fanlar dönüyor yardımcı olurmusunuz?
Asus tuf b450 pro gaming atx anakart
ryzen 7 2700x işlemci
gigabyte 1660 super ekran kartı
650w thermaltake psu

Kimsenin bilgisi yok mu?

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
Cvp: Sharkoon rev200 kasada rgb ledleri yanmıyor

Kasa RGB bağlantılarını kontrol ettiniz mi? Ayrı mı yoksa bir kontrolcüye mi bağlı?

KS

ELRODH

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
evet kontrolcünün sata kablosu ile psudan gelen sata giriş kablosu birbirine bağlı

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139

Bana kontrolcüye bağlı fanların ve kontrolcünün bağlantılarını gösteren birkaç görsel paylaşır mısınız. Birde kasanın kitapçığına baktınız mı montaj görselleri için?

KS

ELRODH

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
pc yi komple çıkardım tekrar topladım rgb ışıkları sabah toplarken yanıyordu aynı şekilde reset switchi bağladım sata girişini yaptım ama rgbler yanmıyor fanların dönmesi içinde molex kablolarını bağlamasam fanlar çalışmıyor

ugur.gozaydin' Alıntı:
Bana kontrolcüye bağlı fanların ve kontrolcünün bağlantılarını gösteren birkaç görsel paylaşır mısınız. Birde kasanın kitapçığına baktınız mı montaj görselleri için?

evet baktım ama hiçbirşey anlamadım 

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139

Bana görsel paylaşın bir bağlantı sorunu var bariz belli ama resim olmadan bir fikir veremem.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139

Bağlantılarda bir sıkıntı görünmüyor. Kontrolcü RESET SW veya RGB tuşuna bağlıdır. Basıp kontrol eder misiniz belki tak çıkart yapınca RGB kapanıyordur.

KS

ELRODH

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Denedim üstadım fakat olmadı ben sorunu şöyle ifade edeyim sana detaylı şekilde;
1-Kasa geldi rgb kontrolcüsü ile beraber arkaya montajlı şekilde geldi anakarta reset sw kablosunu taktım pc güç kablosunu taktım rgbler yandı renkleri değiştirdim sonra kapattım fakat kapatırken dikkat ettim fanlar dönmüyordu sadece rgbler yanıyordu arkada fanların yanında 3 pinli ve molex dediğimiz kablo vardı fanlardan gelen molex kablolarını psudan gelen molex girişlerine bağladım pc yi bağladım açtım sadece fanlar dönüyor ışıklar yanmıyor dün akşam konuyu açarken pc yi komple söktüm tekrar topladım yine aynı

bu rgbler belki patlamıştır onu nasıl anlarım patlayıp patlamadığını?

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139

Fanların dönmesi için bağladığınız molex girişini tekrar söktüğünüzde fan ışıkları tekrar aktif oluyor mu? Eğer olmuyorsa eski çalışır haline geri getirdiğinizde güç odaklı bir sorundan yanmış olabilir ışıklar. Anakartta ARGB girişi olsaydı ona bağlar denerdiniz ama bu haliyle başka şekilde anlamanız olası değil.

KS

ELRODH

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Eski haline geri getirdiğimde yani molexleri çıkarttığımda ne fanlar dönüyor ne rgb ışıkları yanıyor fanların yanımda bi pc daha var aslında ona bağlayıp deneyebilirim

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139

Anakartta ARGB çıkışı var mı 2. sisteminizde? Varsa öyle deneyebilirsiniz. Yoksa diğer kasaya montajın bir anlamı yok.

Bence büyük ihtimalle ışıklar yandı ama resimler net olsa bile kendim direkt bakmadan 100% emin olamıyorum. Bence işten anlayan yani bilen birisine gösterin kablolamayı eğer sorun yoksa zaten arızalıdır.

KS

ELRODH

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
molexler büyük ihtimalle yüksek akım verdi bundan dolayı ledler patladı bana soğutması önemli ışıkları olması değil zaten sadece yeni aldım ondan dolayı ışıklarının olmasını istemiştim sıkıntı yok :) teşekkür ederim

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Geri