Soru Si̇zce Gerekli̇mi̇

onurilex

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
35
selamlar rtx 3060ti ekran kartı kullanıyorum dlss diye bir şey var ekran kartıma zarar verirmi yararı nedir nasıl açılıyor bilginiz varmıdır

up

Edin Dzeko

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
328
selamlar rtx 3060ti ekran kartı kullanıyorum dlss diye bir şey var ekran kartıma zarar verirmi yararı nedir nasıl açılıyor bilginiz varmıdır

up
neden zarar versin? Daha yüksek fps almana yarayan bir özellik. Sen oyunu oynadığın çözünürlükte bunu açınca oyunun çözünürlüğü düşüyor ve fps artıyor. Ama sen onu yine yüksek kalite görüyorsun. Açılması gereken bir özellik. Yani kısaca açtığında fps artacak.

KS

onurilex

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
35
neden zarar versin? Daha yüksek fps almana yarayan bir özellik. Sen oyunu oynadığın çözünürlükte bunu açınca oyunun çözünürlüğü düşüyor ve fps artıyor. Ama sen onu yine yüksek kalite görüyorsun. Açılması gereken bir özellik. Yani kısaca açtığında fps artacak.
teşşekür ederim canpolat

KOCAEFE

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
503

up
DLSS ekran kartının gücünü daha az kullanmasını sağlayan bir teknoloji. 1080P oynayacakken daha düşük örneğin 720P çözünürlükte görüntüyü işleyip 1080P'ye görüntüyü büyüterek ekran kartının daha az yorulmasını sağlıyor. Bu özellik zarar vermez, aksine ömrünü bile uzatabilir.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri