Sıfır sisteme görüntü gelmiyor

Cenker Yavuz

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Arkadaşlar merhaba ben yaklaşık 1 ay önce sistem toplamak için sizlerden yardım istemiştim sağolun varolun sistemimi söyledim geldi bağladık bilgili bi abiyle beraber her şeyi yaptık bilgisayar çalışıyor ama monitöre görüntü gelmiyor. Bir abi dedi ki ramler çok yeni olduğundan anakartın güncellenmesi gerekiyor olabilirmiş okuması için sizce sorun ne olabilir?
Sistem:
Ryzen 3 2200G
MSI B350 Tomahawk
Team Vulcan 4x2 2400Mhz
gtx1060 3gb
Aerocool GT Advance 500W

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,135
Muhtemelen sorun RAM kitin. BIOS update ile sorun çözülecektir. BIOS update işlemini aldığın yerden yaptırman gerek eğer etrafın aynı işlemciye uygun başka bir anakart yoksa. Son olarak RAM kitinin tam kodunu verirmisin anakartın için uyumlumu bakalım.

KS

Cenker Yavuz

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
TM4TVUL240042RD

bu arada sistemin parçalarını ayrı ayrı aldım ekran kartım hariç hepsini hepsiburada’dan sipariş ettim

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,135
Tahmin ettiğim gibi anakartınızda sizde ki RAM kiti için destek yok.  linkteki listeden bakabilirsin kendin de uyumlu RAM 'lere. Sende dahil 2 hafta içinde 3 kişi ettiniz aynı sorundan muzdarip. 3 seçeneğin var; 1. si uyumlu bir RAM kiti ile RAM 'leri değiştirmen. 2. Seçenek anakartını sendeki RAM kitine uygun olan ile değiştirmek. 3. sü en son BIOS güncellemesi yapman ki liste eğer güncel değilse son çıkan update işi çözebilir. Bu arada RAM kitine veya anakartı değiştirsen bile BIOS güncellemesini mutlaka yapman gerek başka yolu yok bu işin.

KS

Cenker Yavuz

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Bir bilgisayarcıda halledilebilecek kadar kolay mı peki bu BIOSun son sürümünü halletmek

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,135
Yani kolay ama tanıdığın yada iyi bildiğin bir yere götür ki başka sorunlar veya kazık fiyat çekmesinler.

KS

Cenker Yavuz

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Dostum sanırım RAM’i değiştireceğim. Zahmet olmazsa Hepsiburada.com’dan 2400Mhz 8gb bi ram önerebilir misin?

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,135
Cenker Yavuz' Alıntı:
Dostum sanırım RAM’i değiştireceğim. Zahmet olmazsa Hepsiburada.com’dan 2400Mhz 8gb bi ram önerebilir misin?

Hepsiburada.com 'da sadece bu 2 ürün anakartına uyumlu listesinde. 2*4 olanı alırsan daha verimli RAM performansı elde edersin. Ama daha sonra aynısında 2*4 daha bulabilirmisin yanına bilemem tek modülüde alabilirsin yani. Senin kararın.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri