Silinmeyen USB diski UEFI.

NyxeniQ

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
44
İyi akşamlar, Windows ISO kurduğum USB'ler kendi kendine yazma korumalı disk açıyorlar ve kurtulamıyorum bunlardan nasıl kurtulurum?
Screenshot_2.png

UEFI yazanları hiç bir şekilde kaldıramıyorum.

lckyvg

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
1,303
İyi akşamlar, Windows ISO kurduğum USB'ler kendi kendine yazma korumalı disk açıyorlar ve kurtulamıyorum bunlardan nasıl kurtulurum?Ekli dosyayı görüntüle 12946
UEFI yazanları hiç bir şekilde kaldıramıyorum.
Korumaya alıyor ve bunundan kurtulmanız için biçimlendirmeniz gerekiyor. Windows atarsanız her seferinde siler ve korumaya alır. Diske sağ tıklayın, özellikleri seçin. Orada salt okunur tiki seçiliyse, kaldırıp deneyin.

KS

NyxeniQ

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
44
Korumaya alıyor ve bunundan kurtulmanız için biçimlendirmeniz gerekiyor. Windows atarsanız her seferinde siler ve korumaya alır. Diske sağ tıklayın, özellikleri seçin. Orada salt okunur tiki seçiliyse, kaldırıp deneyin.
İşe yaramadı :(

USB yi biçimlendirdiniz mi ?
Bir arkadaşın yardımı ile çözdüm ilgilendiğiniz için teşekkür ederim

Son düzenleme:

lckyvg

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
1,303
Bir arkadaşın yardımı ile çözdüm ilgilendiğiniz için teşekkür ederim
Geçmiş olsun, çözüm için nasıl bir yol izlediniz. Bir sonraki benzer sorunda yol göstermesinde yardımcı olması için deneyiminizi paylaşırsanız iyi olur.

KS

NyxeniQ

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
44
Geçmiş olsun, çözüm için nasıl bir yol izlediniz. Bir sonraki benzer sorunda yol göstermesinde yardımcı olması için deneyiminizi paylaşırsanız iyi olur.
CMD ile şu komutları sırayla yazdım

diskpart

list disk

(hangi disk ise) select disk X

clean

create partition primary

tüm işlemleri yaptıktan sonra "exit" yazıp kapatıyoruz ve diski biçimlendir ekranı çıkıyor diski biçimlendirince çözülüyor. Ancak diskteki her şey silineceğinden yedeği alınsa iyi olur.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri