45.000-60.000 TL Sistem Alınır Mı

bekirberk61

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
İşlemci
7500f
Ekran Kartı
7900gre
Ekran kartı:
PowerColor Hellhound AMD Radeon RX 7900 GRE Grafik Kartı 16GB GDDR6 https://amzn.eu/d/0TDwh5X
22.759 TL

İşlemci:
AMD Ryzen 5 7500F 3.7GHz (Turbo 5.0GHz) 6 Core 12 Threads 38MB Cache AM5 İşlemci - Tray https://amzn.eu/d/2sDYABf
6.124 TL

Kasa:
3.369 TL

Psu:
High Power Performans Serisi 750W 80+ GOLD ATX 3.0 & PCIE 5.0 12VHPWR Güç Kaynağı (HP1-S2750GD-F14C) https://amzn.eu/d/fdzdxyr
3.299 TL

Anakart:
MSI MB B650M GAMING PLUS WIFI AM5 DDR5 7200MHZ(OC) HDMI DP M.2 USB3.2 2.5G LAN WI-FI 6E mATX https://amzn.eu/d/f2fOP5i
6.469 TL

Ram:
3.899 TL

İşlemci soğutucu:
Thermalright Peerless Assassin 120 SE ARGB CPU Hava Soğutucu, 6 Isı Borusu Alüminyum Soğutucu Kapağı, Intel 1700/115X/1200, AMD AM4/AM5 için https://amzn.eu/d/2D8MmlC
1.799 TL

Ssd m2 ssdm var samsung pro 990 1 tb
Ekran kartını satın aldım kalan parçalardan %100 emin değilim sadece hazır sistem istemiyorum şu gereksiz pahalı dediğini vs bişi var mı

solaris

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
248
Amazon ağırlıklı seçim yapmışsınız.

Thermalright Peerless Assassin 120 SE ARGB CPU Hava Soğutucu

Daha uygun fiyatlı yerlere de bakılabilir.
Diğer parçalar içinde araştırabilirsiniz.

KASA
Anakart Desteği
Micro-ATX
Mini-ITX

3.137,41 TL fiyatta satıcılar da var. Yalnız belirtmek istediğim. İleride yeni sistemler için de bu kasa ile M-ATX Mini-ATX anakartlara mahkum kalacağınız.
ATX
desteği olan bir kasa seçmeniz ilerisi için daha avantajlı olacağını düşünüyorum.

Patriot RAM LER için net-kesin bilgi için (EXPO desteği)
Resmi sitesinden bir kontrol edin. Sayfanın altlarına doğru RAM için:
Compatibility List
SKU Sheet
PDF dosyaları var:

narcotic

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Selamlar sistemin gayet güzel fiyatlarını da diğer sitelere göre karşılaştırma yaptım aralarında çok bi fark yok 200-300 tl oynayabiliyor sonuç olarak hepsi uygun kasayı ileriye yönelik büyük boy anakartlar için değiştirebilirsin sadece microatx yazıyor özelliklerde.

KS

bekirberk61

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Amazon ağırlıklı seçim yapmışsınız.

Thermalright Peerless Assassin 120 SE ARGB CPU Hava Soğutucu

Daha uygun fiyatlı yerlere de bakılabilir.
Diğer parçalar içinde araştırabilirsiniz.

KASA
Anakart Desteği
Micro-ATX
Mini-ITX

3.137,41 TL fiyatta satıcılar da var. Yalnız belirtmek istediğim. İleride yeni sistemler için de bu kasa ile M-ATX Mini-ATX anakartlara mahkum kalacağınız.
ATX
desteği olan bir kasa seçmeniz ilerisi için daha avantajlı olacağını düşünüyorum.

Patriot RAM LER için net-kesin bilgi için (EXPO desteği)
Resmi sitesinden bir kontrol edin. Sayfanın altlarına doğru RAM için:
Compatibility List
SKU Sheet
PDF dosyaları var:

Vade farksız 6 taksit olayından dolayı 200-300 tl fark vermek istemedim atx kasa önerisi yapabilir misiniz özellikle üst bçlümde de 360 mm sıvı aoğutma oldugu için bu kasayı seçmiştim

Selamlar sistemin gayet güzel fiyatlarını da diğer sitelere göre karşılaştırma yaptım aralarında çok bi fark yok 200-300 tl oynayabiliyor sonuç olarak hepsi uygun kasayı ileriye yönelik büyük boy anakartlar için değiştirebilirsin sadece microatx yazıyor özelliklerde.
Diğer yorumda belirttiğim gibi 360 mm sıvo soğutma desteklediği için özellikle beğenmiştim çok büyük bi kasa istemiyorum çünkü ama atx bu fiyat bandında bi kasa öneriziniz varsa bakmak isterim gold sertifikalı bi psu istiyorum psulu kasalarda kolay kolay bulunmuyor sadece xpg kyber mesh 750w 80+gold kasa gördüm onda da sıvı soğutucu desteği 240 mm

narcotic

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Vade farksız 6 taksit olayından dolayı 200-300 tl fark vermek istemedim atx kasa önerisi yapabilir misiniz özellikle üst bçlümde de 360 mm sıvı aoğutma oldugu için bu kasayı seçmiştim

Diğer yorumda belirttiğim gibi 360 mm sıvo soğutma desteklediği için özellikle beğenmiştim çok büyük bi kasa istemiyorum çünkü ama atx bu fiyat bandında bi kasa öneriziniz varsa bakmak isterim gold sertifikalı bi psu istiyorum psulu kasalarda kolay kolay bulunmuyor sadece xpg kyber mesh 750w 80+gold kasa gördüm onda da sıvı soğutucu desteği 240 mm
Gametech Prime V2 kasayı önerebilirim fiyatı 3400 tl civarında power olarak ta Gigabyte P850W 80 Gold soketli kablo bağlantılı olanı tercih edebilirsin

solaris

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
248
Kasaya 3370 TL vermişken Almışken anakart ATX desteği de olanlardan olsun diye düşünmüştük. Bir de 360 mm sıvı soğutma desteği açısından

Diğer açılardan bir sıkınrı olmaz. İleride yükseltmelerde ve yeni sistemlerde ATX anakart alayım, biraz da ATX anakart avantajlarından yararlanayım gibisinden düşünürseniz, bu açıdan sıkıntı olacaktır.

Kasa olayında çok büyük olmayıp 360 mm sıvı soğutucu desteği. Bunlarda fiyat artabilir. Bütçe ne kadar esneyebilir biraz buna bağlı olacak.

Orta büyüklükte tam full tower olmadan olabilir.

Phanteks kasalar bu tür modeller malesef Türkiye ye gelmiyor, içpazarda olsaydı bunlardan bakılabilirdi.

Farklı marka bir tane gözüme çarpan: Bunda sizin ilk seçinize göre fiyat 4600 TL
1300 TL artış oluyor.

Rajintek panos ultra bu biraz büyüktür.
Lian Lİ bazı modeller de var.
Bunları resmi sitesinden kontrol edip ATX VE 360MMsoğutucu desteği açısından kontrol etmek gerekecek.
Buradakiler gibi:

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri