Sistem Hakkında Aklımdaki Sorular

APRİLİKUKA

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
889
Selam Dostlar,

https://bpazar.com/Hard-Disk/Seagat...google&utm_medium=cpc&utm_campaign=&utm_term={term}&matchtype=&keyword=&cid=17609333921&agid=&device=m&placement=&creative=&target=&adposition=&gclid=Cj0KCQjwxveXBhDDARIsAI0Q0x04kzqb-ZDiA0GAytz5V5lHdmDnl3_RRH7zVBbqFzD4IjVHCEhd1kYaAsybEALw_wcB

Bende bu haddiskten var bunu sata SSD yuvasına takarak kullanabilir miyim ve takarken yine o kabloyu mu takmalıyım ?

- https://www.sahibinden.com/ilan/iki...s340-elite-beyaz-camsiz-kasa-1003277349/detay

https://www.sahibinden.com/ilan/ikinci-el-ve-sifir-alisveris-bilgisayar-masaustu-xigmatek-talon-red-edition-kasa-1040642998/

detay bu 2 kasa arasından hangisi ? Gönlüm NZXT olandan yana çünkü onda kablolamayı nasıl yapacağımı ve onun gibi şeyleri görüntü olarakte güzel biliyorum kapak problemi var onun içinde şunu söyleyim fotoğraftaki yere koyacam kasayı nerdeyse tam kasa ölçülerinde ve kasanın kapasız tarafını tahtaya değecek şekilde koyacam kapak görevi görsün diye ? Ne düşünüyorsunuz ?

Ekli dosyalar

• IMG_20220818_110617.jpg
    IMG_20220818_110617.jpg
    1.4 MB · Görüntüleme: 8
Moderatörün son düzenlenenleri:

Syqex

Bilgisayar Uzmanı
Bilgisayar Uzmanı
Tepki
5,198
Bence de NZXT seçilmeli sizde beğenmişsiniz diğer kasaya göre daha güzel. Yan tarafı tahtaya gelirse bir nevi kapak göre görür sonuçta açık haline göre daha az hava girecek. SSD yerine HDD de yuva ile alakalı durum var galiba. 2.5" HDD büyük ihtimalle SSD yuvasına takılır. Yuva yeri 2.5 , 3 veya 3.5" ise benim bildiğim takılabilir.

MAO

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
62
Ssd le aynı şekilde kullananabilirsiniz hdd yi sıkıntı olmaz. Kasa konusunda ise kasa rafa sıfıra sıfır oturacaksa kasanın hava akımı bozulur ve kasa iç sıcaklığı artar tepesi de sıfır oturursa hava sadece arka egzos fanından tahliye olmak zorunda kalır ki vay kasanın haline o zaman. Kasa hava akımını düşünerek yer ayarlayın bence

rkarayel

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
881
İlk sorunuz için evet aynı kablo ile bağlantı sağlayabilirsiniz, ama sata SSD ve HDD boyutları farklı diye biliyorum yuvaya uymayabilir.
Kasa olarak her iki kasanın da 300-400 lira edeceğini düşünmüyorum hocam, birinin cami yok diğeri zaten yıpranmış belli 1000-1500 liralık kasaları kovalasaniz 500-700 aralığına çok rahat bulursunuz. Daha önce başka konuda da söyledim size aldığım adamın bilgilerini vereyim mi diye cevap vermediniz, en azından kutulu az kullanılmış mesh kasaniz olurdu.

MonolithStalker

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
6
2. elde bence kasa bulmakta zorlanacağını sanmıyorum 2 kasa da iyi değil beyaz olanın kapağımı yok? Ya da yanı cam değil mi bence tercih etme kasa da marka arama basit bir devre ve metal çok üst segment ısı dağılımı için özel metal kaplama vs değilse kasanın hava akışı iyi olmasına önem vermeni tavsiye ederim.

KS

APRİLİKUKA

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
889
İlk sorunuz için evet aynı kablo ile bağlantı sağlayabilirsiniz, ama sata SSD ve HDD boyutları farklı diye biliyorum yuvaya uymayabilir.
Kasa olarak her iki kasanın da 300-400 lira edeceğini düşünmüyorum hocam, birinin cami yok diğeri zaten yıpranmış belli 1000-1500 liralık kasaları kovalasaniz 500-700 aralığına çok rahat bulursunuz. Daha önce başka konuda da söyledim size aldığım adamın bilgilerini vereyim mi diye cevap vermediniz, en azından kutulu az kullanılmış mesh kasaniz olurdu.
Sanırım gözden kaçmış hocam bilgilerini atarsanız mutlu olurum.

KS

APRİLİKUKA

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
889
Ssd le aynı şekilde kullananabilirsiniz hdd yi sıkıntı olmaz. Kasa konusunda ise kasa rafa sıfıra sıfır oturacaksa kasanın hava akımı bozulur ve kasa iç sıcaklığı artar tepesi de sıfır oturursa hava sadece arka egzos fanından tahliye olmak zorunda kalır ki vay kasanın haline o zaman. Kasa hava akımını düşünerek yer ayarlayın bence
Yukarıdan açıklık var yükseklik olarak sıfırlamamın sebebi kasanın kapağı olmadığı için binevi kapak görevi görsün diye diğer yanında boşluk olucak.Ve birkaç 2. El satıcıyla konuştum elden teslim istiyorlar hep kargolamayı düşünmüyorlar.

KS

APRİLİKUKA

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
889
HDD mobil ve sata SSD lerle ay ı boyutta mobil HDD zaten uyacağını düşünüyorum ben kasanın sıfırına para baymak istemeyen biriyim birnevi metal parçası aynısının 2. Elini alırım daha mantıklı diye düşünürüm atacağınız satıcıyla iletişime geçicem.

KS

APRİLİKUKA

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
889
Ve bir soru daha sormak istiyorum sizce
www.letgo.com/item/benq-144hz-montr-iid-937360591 bu mu 800 TL olarak sadece fiziksel olarak yıpranmış donanımsal sorun yok yoksa 400 TL gibi fiyatlara idaretenlik dikdörtgen eski 60 Hz işte o monitörlerden mi alayım 2 seçenekte de ileride adam akıllı bir monitör ekleyecem bana Benq olan daha mantıklı geldi.Arayıştayım.

MonolithStalker

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
6
Ve bir soru daha sormak istiyorum sizce
www.letgo.com/item/benq-144hz-montr-iid-937360591 bu mu 800 TL olarak sadece fiziksel olarak yıpranmış donanımsal sorun yok yoksa 400 TL gibi fiyatlara idaretenlik dikdörtgen eski 60 Hz işte o monitörlerden mi alayım 2 seçenekte de ileride adam akıllı bir monitör ekleyecem bana Benq olan daha mantıklı geldi.Arayıştayım.
800 TL etmez bildiğin hasarlı dostum bence yakın zamanda ekranda çizgiler çıkabilir çıkmaya da bilir dostum bu sebeple ucuz markaların iyi panelli bir ekranını 2. el benzer fiyatlara alırsın.

rkarayel

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
881
HDD mobil ve sata SSD lerle ay ı boyutta mobil HDD zaten uyacağını düşünüyorum ben kasanın sıfırına para baymak istemeyen biriyim birnevi metal parçası aynısının 2. Elini alırım daha mantıklı diye düşünürüm atacağınız satıcıyla iletişime geçicem.
İlettim varsa elinde bir sorun en azından başarılı satışı çok, bariz bu işi yapıyor, güvenlik önlemlerini de ihmal etmeyin nolur nolmaz hocam

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Geri