Sistem için yardım

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

KisukeUrahara

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Merhabalar sizide uğraştıracagim tekrar şimdiden kusura bakmayın sinerji ultimate alacaktım önceki konu başlığında yazdığım gibi fakat bir kaç sebepten ötürü alamadım bir kaç gün gecikince de stokların birer birer tükendiğini gördüm örneğin 5600x yerine 3700x kalması gibi internetten araştırdığımda da stok sorunu  bir yana aynı sistemi çok daha pahalıya toplanilabilindigini öğrendim sorum şu şekilde işlemciyi 5800x yapıp almayı düşünüyorum şuan kendi soğutması yeterli olur mu acaba yoksa sıvı soğutma taktirmali mıyım sizce ya da ekstra ne olsa daha iyi olur sizin önerilerinizi öğrenebilir miyim
Bu arada bir ay daha bekleyebilirim sanırım ama beklersem fiyatlar nasıl olur bu doğru bir karar mı olur bilmiyorum şimdiden teşekkür ederim , iyi forumlar ve sıvı soğutma almasam daha sonra alınca üzerine ekleyebilir miyim

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
Ryzen 5000 serisinde sadece 5600X işlemcisinde stok soğutucu çıkıyor diğer işlemcilerden soğutucu çıkmıyor yani o yüzden her durumda bir kule tipi yada sıvı soğutma almanız şart. Sonradan eklenebilir sorun değil.

Mart ayı gibi veya biraz daha erken olabilir net değilim ama mart diyelim INTEL 11. nesil işlemcileri satışa çıkacak. Eğer rekabetçi gelirse fiyatlarda bir oynama olabilir veya söylendiği gibi mart-nisan-mayıs-haziran bu dönemlerde stok sorunu biraz daha çözümlenmiş olacağı haberleri var bir ihtimal stok sorunu o aylarda azda olsa çözülebilir. Yani bekleyebilirseniz en az 2 ay bekleyin derim.

KS

KisukeUrahara

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Beklemek en iyi çözüm olacak o zaman sanırım valla kafayı yedirir bu şeyler dünden bugüne 1200 TL arttirmislar sistemi ve içindeki 1 TB diski klavye ve kulaklıkla değiştirmişler sıvı soğutucu ve işlemcinin 5800x evrilmesi de derken assagi yukarı 14 bin TL den 19 bin TL ye çıkacaktı ve bu fiyat farkı sadece 6 günde oluşmuştu bazen fırsatları iyi kollamak gerekiyormuş tekrar öğrenmiş oldum cevaplarınız için teşekkür ederim

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
Stok sorunu yüzünden fiyat pahalıymış ucuzmuş bakmadan bulabildiğiniz kartı veya sistemi almalısınız yoksa ürün bulamıyorsunuz stoklarda. O yüzden ya stok sorununun çözülmesini bekleyeceksiniz yada dediğim gibi bulduğunuzu fiyata bakmadan alacaksınız.

Sistemi alacağınız zaman tekrar görüşmek üzere.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri