Sistem internet bağlantısı olmasına rağmen interneti görmüyor!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

farukfaruk0

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
öncelikle tüm müslümanların ramazanı hayırlı olsun 
2 gündür PC de bir sorun var format attım şuanda internet kablosu takılı ama interneti görmüyor anakarttaki bütün kabloları geri soktum taktik yine aynı internet kablosunu değiştirdim yine aynı lan isinklari yanmıyor ama wifiden internete baglanabiliyorum tlfondan bunu nasıl cozebilirim yardımcı olursanız çok sevinirim

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,129
Cvp: Sistem internet bağlantısı olmasına rağmen interneti görmüyor!

Bilgisayarda ağ kartı sürücünüzü kurdunuz mu? Ayrıca anakart modelini paylaşır mısınız.

recepramazan

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
18
farukfaruk0' Alıntı:
öncelikle tüm müslümanların ramazanı hayırlı olsun 
2 gündür PC de bir sorun var format attım şuanda internet kablosu takılı ama interneti görmüyor anakarttaki bütün kabloları geri soktum taktik yine aynı internet kablosunu değiştirdim yine aynı lan isinklari yanmıyor ama wifiden internete baglanabiliyorum tlfondan bunu nasıl cozebilirim yardımcı olursanız çok sevinirim

hocam aynı sorun bende de oldu harici bir wifi adaptörü ile pc ye bağladım bundan sonra wifi ye bağlantı kurdu daha sonra windows güncelleme driver vs herşeyi yaptıktan sonra adaptörü çıkardığımda otomatikmen bağlandı bunu yapmanızı şiddetle tavsiye ederim ben yeni pc aldım büyük ihtimalle acelden güncellemeleri yapmamışlar ondan kaynaklı

KS

farukfaruk0

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
RE: Cvp: Sistem internet bağlantısı olmasına rağmen interneti görmüyor!

ugur.gozaydin' Alıntı:
Bilgisayarda ağ kartı sürücünüzü kurdunuz mu? Ayrıca anakart modelini paylaşır mısınız.

anakartin kendi internet girisine taktim ayriyeten bir ağ kartı olmasını gerekiyor PC ile çok bir alakam yok bilmiyorum oyuzden sorduğum şey belki çok saçma gelebilir komik bir duruma düşmüşte olabilirim elimde bir kart var bu ağ kartı olabilirmi acaba bunu takmami tavsiye edermisin veya anakartin kendi yuvasındaki bu internet girişinden nasıl bir işlem yapmak gerektiğini anlatırsan çok sevirim 

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,129

Bu resimdeki bir ağ kartı ama gerek yok şimdilik. Önce anakarttaki ağ kartını deneyin. Sürücüyü güncellemediyseniz veya kurmadıysanız işlemleri yapmanızı tavsiye ederim. Eğer nasıl güncelleyeceğinizi bilmiyorsanız anakartınızın marka modeli neyse yazın Google aramasına ve anakartın kendi sitesinden Support/Destek altından Ağ/Ethernet sürücünüzü indirip kurun sistemde. Yeniden başlattığınızda sistemi kurulum sonrası sorun bundan kaynaklıysa düzelecektir.

KS

farukfaruk0

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0

anakart arızalanmış bilgisayarcı ya götürdüm tamir edildi

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,129

Sorunun çözümünü paylaştığınız için teşekkürler.

Başka sorularınız için foruma yine bekleriz.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri