Soru Sistem Iyi Mi?

xraitan3347

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
12
Anakart: Asus Tuf Gaming B550M-E Wifi
İşlemci: Amd Ryzen 5 5600x
Ekran Kartı: Gtx 1660 S OC
Ram: Gskill 8×2 (16GB) 3600Mhz
Ssd: Crucial 500 Gb P3 Serisi
Güç Kaynağı: Cougar GX-S450 450W 80+ Gold
Kasa: PowerBoost VK-C12B
Soğutucu: Cooler Master ML240L

Bütçe: 21K

Not: Kendim topladığım için bu kadar tuttu.Ha bide internet sitesinden alışveriş yapmak istemiyorum, başka birşey önerecekseniz şubeleri olan bir yer önermeniz ricam olur.

Çağdaş Işık

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
4,760

Not: Kendim topladığım için bu kadar tuttu.Ha bide internet sitesinden alışveriş yapmak istemiyorum, başka birşey önerecekseniz şubeleri olan bir yer önermeniz ricam olur.
Bu bütçede toplanabilen en kötü sistem olabilir.

erdem_guldur

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
62
5600x yerine 5600 alınıp gelen bütçe ekran kartına kaydirilabilir. Power daha yüksek olmalı.

KS

xraitan3347

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
12
Bu bütçede toplanabilen en kötü sistem olabilir.
Bunu daha önce de demiştin. Tekrardan söylüyorum, internetten almak istemiyorum ve kendim topladığım için de bi tık pahalı oldu. Benim sizin gibi pc ile uğraşacak vaktim yok bu yüzden gaming.gen'den almak istemiyorum.

nerede oturuyorsun.
İçel

5600x yerine 5600 alınıp gelen bütçe ekran kartına kaydirilabilir. Power daha yüksek olmalı.
Power'ı hesapladım gayette yetiyor.

Çağdaş Işık

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
4,760
Bunu daha önce de demiştin. Tekrardan söylüyorum, internetten almak istemiyorum ve kendim topladığım için de bi tık pahalı oldu. Benim sizin gibi pc ile uğraşacak vaktim yok bu yüzden gaming.gen'den almak istemiyorum.

İçel

Power'ı hesapladım gayette yetiyor.
Bi tık tan daha çok pahalı olmuş eğer tek tek toplayacaksan @yunusx36 bu bütçede daha iyisini toplar eğer hazır sistem istemiyorsan 21k bütçede 1660s sistem efsane olmuş.

Muamma61

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
144

Güzel insan gereksiz bir pahalılığı var bu sistemin. hangi sitelerden topladın bilmiyorum ama genelde bulduğun ürünü akakçeye veya cimriden kontrol ettir.

KS

xraitan3347

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
12
Güzel insan gereksiz bir pahalılığı var bu sistemin. hangi sitelerden topladın bilmiyorum ama genelde bulduğun ürünü akakçeye veya cimriden kontrol ettir.
Kaç kere söyleyeceğim bilmiyorum. Akakçeden aratmayı bende biliyorum ama n11'den alışveriş yapmak hele de pc alışverişi yapmak şahsen bana güvenilir gelmiyor.

Mkann

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
681
KS

xraitan3347

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
12

Muamma61

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
144
Kaç kere söyleyeceğim bilmiyorum. Akakçeden aratmayı bende biliyorum ama n11'den alışveriş yapmak hele de pc alışverişi yapmak şahsen bana güvenilir gelmiyor.
Yapma güzel insan internet ortamı evrenseldir. İstediğin satıcıdan alış veriş yapabilirsin. Ürünü almadan önce satıcı yorumlarına kesinlikle bakmalısın. Genel sağlamış puanına bakmalısın. Bu şekilde risk olasılıklarını ortadan kaldırmış olacaksın. En ucuzunu n11 veriyorsa diğerini hangisi veriyorsa ona da yönelebilirsin. Ama bir kaç satıcı için n11 lekelemene gerek yok. Param güvende uygulamasını kullanan satıcılar var bunları tercih edebilirsin mesela.

Mkann

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
681
Diğerleri derken? Dedim ya internetten alışveriş yapmayacağım diye.

Hayır istanbulda değilim ve güvenmememin nedeni daha önceden kötü bir anı yaşamış olmam
hocam şöyle diyeyim bende bursada oturuyorum, gaminggenden bu zamana kadar fazla alışveriş yaptım hiç bir sıkıntı yaşamadım, isterseniz özelden de geçmişi paylaşabilirim

Muamma61

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
144
Param güvende uygulamasını bilmiyorsan açıklıyım. Mesela bir ürün alıyorsun bu ürünü almadan parasını ödüyorsun ama paran o kişiye gitmiyor bir havuzda bekliyor ürünü alıp onayladıktan sonra parayı o kişi alabiliyor. Bu aynı kapıda ödeme gibi bir şeydir. Hatta bazı firmalar kapıda ödemeyi de aktif edebiliyorlar ama ona fazladan para istiyorlar.

KS

xraitan3347

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
12
Tamamdır ben sizi anladım. Ben bunu bir tekrardan düşüneceğim. Bu kadar karşı gelmemin sebebi sadece bu kadar zamanımın olmaması. Cevaplarınız için teşekkürler

Muamma61

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
144
Ben istanbul Qp bilişim den çok alış veriş yaptım. Hatta satıcıları her seferinde beni kendisine hayran bırakıyorlar ucuzluk konusunda :D
Adana da elmacık var mesela bunlarında piyasaya göre ucuzluğunu bilirim(depremden sonra ne oldu bilemem).
Ankara da sitem var bunlarında satıcıları beni şaşırtıyor ucuzluk konusunda. Özellikle bu sitem diğer ürünler pahalı olunca koymuyorlar aradan 4 günün geçmesini bekliyorlar. Ve bu yönlerini seviyorum.

KS

xraitan3347

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
12
Ha bu arada sormayı unuttum. Gaminggen'in şubelerinden içele en yakın olan hangisi?

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri